Domino podłogowe – połączenia wyrazowe z głoską [d]

Zapraszam serdecznie do zabawy z wykorzystaniem gry podłogowej w postaci domina, mającej na celu utrwalenie prawidłowej wymowy głoski [d] w połączeniach wyrazowych! W załączeniu znajdują się dwa pliki – jeden z dominem podłogowym, drugi z dominem tradycyjnej wielkości. W obu przypadkach, zadaniem dziecka jest odczytanie, a następnie dopasowanie ilustracji do tekstu.

domino - połączenia wyrazowe z głoską [d] domologo

Materiał językowy został dobrany z zachowaniem czystości fonetycznej. Domino składa się z 20 kolorowych kafelków w dwóch rozmiarach.

domino - połączenia wyrazowe z głoską [d] dobre pomoce logopedyczne

Pliki do pobrania – domino podłogowe, każdy kafelek domina na oddzielnej kartce formatu A4:

Tradycyjna wielkość kafelków, dwie strony kolorowego wydruku:

Plik do pobrania jest dostępny bezpłatnie, możesz drukować tyle razy, ile potrzebujesz. Proszę nie laminuj: szkoda Twojego czasu, rąk na wycinanie i zasobów; po prostu wydrukuj elementy na bloku technicznym:) Pomoże to chronić środowisko ❤️

Z elementów domina możesz też stworzyć ogromną grę z kostką. Należy ułożyć kolejne kafelki, na początku trasy ustawić pionki, a następnie rzucając kostką dojść do końca drogi. Mijane obrazki należy nazywać, a połączenia wyrazowe odczytywać. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dotrze do mety.

Owocnych ćwiczeń!

To domino zostało przygotowane w oparciu o Moją głoskę [d]. Paczkę gier logopedycznych i stanowi jej uzupełnienie. Jeśli pracujesz z dzieckiem, które wymaga korekty głoski [d] to serdecznie polecam paczkę!

Obejrzano w sumie 1 506 razy, z czego dzisiaj 3 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz