Liście z kleksów farby

Opadające, jesienne liście to świetny motyw do ćwiczeń logopedycznych. Opierając się na załączonej poniżej karcie pracy, można je wykorzystać na wiele sposobów: do ćwiczeń grafomotorycznych – poprawianie po śladzie, do ćwiczeń oddechowych – rozdmuchiwanie kleksów farby jako ogonków oraz do wywołania głoski [sz] w nagłosie wyrazów.

liście z kleksów farby wywołanie głoski sz

Wydrukuj plik:

Szablon liści można wykorzystać w jesiennych zajęciach tematycznych, jako element zajęć mających na celu wywołanie głoski [sz], prowadząc terapię głoski [L] lub połączenia [-ść].

W czasie zajęć prowadzonych z kilkorgiem dzieci najwygodniej jest wcześniej przygotować sobie pojemniczki z rozrobionymi z wodą kolorowymi farbami. Do tego celu można użyć starych farb plakatowych – dodajemy trochę wody do każdego pojemnika, mieszamy do uzyskania intensywnego koloru i zakręcamy. Nie potrzebujemy wtedy dodatkowego naczynia z wodą i dziecko może skupić się na ćwiczeniu. Kroplę farby można nanosić plastikową pipetą. Mamy wtedy niewielką ilość farby na kartce, w ładnej kropelce:)

Zadanie wykonujemy oczywiście na początku zajęć logopedycznych! Po pierwsze zaczynamy od ćwiczeń oddechowych a po drugie praca ma szansę wyschnąć zanim trafi do zeszytu logopedycznego:)

Zachęcam również do zapoznania się z innymi pomysłami na ćwiczenia oddechowe!

Pamiętajmy, że ćwiczenia oddechowe prowadzimy tylko z tymi dziećmi, które nie mają przeciwwskazań odnośnie tego rodzaju ćwiczeń.

Świetnej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Dużo ciekawych, jesiennych aktywności plastycznych znajduje się na stronie: ekodziecko.com Serdecznie polecam!

* Informuję, że jestem partnerem Amazon i otrzymuję wynagrodzenie z tytułu zakupów dokonywanych za moim pośrednictwem.

Obejrzano w sumie 1 550 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz