Układanie zdań do obrazków- głoska [L] w śródgłosie

W terapii logopedycznej niezbędne są obrazki- najlepiej dużo, różnorodnych obrazków! I wiele różnorodnych sposobów na to, jak się bawić obrazkami;) W tym zadaniu proponuję wykorzystać ilustracje wycięte z czasopism oraz niepotrzebnych książeczek dla dzieci. Ćwiczymy samodzielne układanie zdań ze słowami zawierającymi głoskę [L] w śródgłosie.

Do zabawy potrzebna jest kartka z naklejonymi na niej obrazkami zawierającymi głoskę [L] w śródgłosie oraz szklane kamyki w dwóch kolorach.

Zabawa przeznaczona jest dla dwóch graczy- może to być dwoje dzieci lub dziecko i dorosły.

zdania z głoską l w śródgłosie

Gracze wybierają dla siebie kolor koralików a następnie na przemian kładą na wybranych przez siebie obrazkach po jednym koraliku. Oczywiście, za każdym razem nazywamy wybrany przez siebie obrazek.

samodzielne układanie zdań, lelanie

Gdy wszystkie obrazki zostaną już oznaczone koralikami przystępujemy do ich zbierania. Każdy uczestnik zabawy kolejno bierze po jednym koraliku- przy tej okazji musi ułożyć zdanie zawierające nazwę obrazka. Oczywiście dobrze jest wprowadzić jakiś element humorystyczny wypowiadając [lub podpowiadając dzieciom] absurdalne zdania- wtedy zabawa nabierze “rumieńców”:)

Przeprowadzenie tej zabawy trwa dość krótko, natomiast zawiera dużo powtórzeń określonej głoski w wybranej pozycji artykulacyjnej. Dodatkowym jej walorem jest nauka samodzielnego układania zdań do obrazków a nie mechaniczne ich powtarzanie.

Moje dzieci uwielbiają to ćwiczenie- mam nadzieję, że i Waszym się spodoba:)

Dodatkowo

Kompletny zestaw materiałów do pracy nad głoską [L] znajdziesz w paczce gier logopedycznych.

Moja głoska [L/L’]. Paczka gier logopedycznych jest to zestaw obejmujący pomoce do pracy nad prawidłową wymową głoski [L] oraz jej miękkiego odpowiednika [L’]. Już nie musisz się martwić, co dalej ani tracić czasu na wyszukiwanie materiałów do zajęć! Bawiąc się z dzieckiem, z wykorzystaniem gier zawartych w opracowaniu, osiągniesz zamierzony cel.

W paczce znajdziesz:
– zestaw 88 stron gier planszowych, dzięki którym przeprowadzisz kompleksową terapię głoski [L] oraz głoski [L’], głoski te nie mieszają się w zadaniach;
6 stron słowniczka obrazkowo-wyrazowego oraz 2 strony słowniczka zajęciowego;
– materiał językowy jest bogaty, czysty fonetycznie, opracowany zgodnie z metodyką postępowania logopedycznego;
– różnorodne, autorskie gry z prostymi do nazwania obrazkami, tworzą kanwę do świetnej zabawy;
– efekt końcowy to piękna wymowa!

Obejrzano w sumie 2 632 razy, z czego dzisiaj 1 raz.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz