Boisko do piłki nożnej – ćwiczenie oddechowe

Tego tematu nie może zabraknąć jako elementu logopedycznych zajęć tematycznych, a mianowicie piłki nożnej. Najczęściej stosowanym ćwiczeniem oddechowym jest zabawa piłeczką na planszy ilustrującej boisko do piłki nożnej.
Moja propozycja w tym temacie jest dokładnie taka sama:) Natomiast sposób przygotowania zadania, bardzo ekonomiczny.

Przygotowałam szablon boiska piłkarskiego i wydrukowałam go na zielonej kartce. Zamiast zużywać zasoby na kolorowy wydruk, po prostu wykorzystałam zielony papier:)
Piłka została zrobiona z piłeczki do gry w ping ponga – pomalowałam ją czarnym pisakiem we wzór odzwierciedlający piłkę nożną:)

Boisko do piłki nożnej - ćwiczenie oddechowe do wydruku

Wydrukuj plik:

Zabawa może być przeprowadzana pojedynczo w dwójkach dzieci. Należy tak dmuchnąć na piłeczkę, by trafiła do bramki. Siłę wydechu należy regulować, by piłeczka delikatnie przemknęła przez boisko i lekko trafiła do bramki. Jeśli zabawa jest prowadzona w parach dzieci, najlepiej jest umieścić boisko na podłodze. Wtedy dzieci dmuchają na piłeczkę bardziej z góry, niż sobie w twarze;) Pamiętamy oczywiście o właściwym torze oddechowym.

Korzystając z tak przygotowanych materiałów, niewielkim kosztem możesz przygotować dowolną ilość materiałów – nawet do zajęć grupowych! Jeśli natomiast brakuje Ci czasu lub zależy Ci na bardzo dobrej jakości piłeczki, możesz ją po prostu kupić. Wyglądają naprawdę realistycznie!

Owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 1 780 razy, z czego dzisiaj 3 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz