Gra planszowa – dzielenie

Kolejna matematyczna gra planszowa wzbogaciła zasoby Domologo w obszarze matematyki:) Po dodawaniu i mnożeniu przyszedł czas na grę ćwiczącą dzielenie. Jest to ciekawa alternatywa nabywania biegłości w dzieleniu oraz sprawdzenia stopnia opanowania tej umiejętności. Przykłady zawarte na planszy obejmują najtrudniejsze działania w zakresie 100.

Partię gry można rozegrać na dwa sposoby: jako tradycyjne wyścigi oraz na mój ulubiony sposób: wygrywa ta osoba, która po okrążeniu planszy zaznaczy najwięcej liczb:)

Do rozegrania partii potrzebna jest kostka, pionki do gry oraz kredki – po jednym wybranym kolorze na każdego gracza; najwygodniej, gdy kolor kredki pasuje do koloru pionka. Rzucamy kostką, poruszamy się wyznaczoną przez kostkę liczbę oczek i umieszczamy pionek na wskazanym polu. Obliczamy wynik dzielenia oraz zaznaczamy odpowiedź wybranym kolorem kredki. Zadanie jest o tyle ciekawe, że każdy wynik napisany jest innym krojem czcionki więc oprócz umiejętności matematycznych ćwiczymy również spostrzegawczość.

Gra planszowa - dzielenie

Wydrukuj plik:

Zapraszam serdecznie do korzystania także z innych pomocy mojego autorstwa do nauki matematyki:) Na stronie Domologo znajdziesz ich kilka pod hasłem: matematyka. Inne ciekawe aktywności ćwiczące zarówno nazywanie figur geometrycznych, proste przeliczanie, naukę dodawania jak i mnożenia znajdziesz na ekodziecko.com.

Nauka matematyki to fantastyczna przygoda!

Obejrzano w sumie 1 321 razy, z czego dzisiaj 4 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz