Słówka z duchem!

Słówka z duchem to małe, zabawne ale bardzo intensywne ćwiczenie głoski [d] w nagłosie. To zadanie spodoba się zwłaszcza młodszym dzieciom:) Po małej modyfikacji, kartę pracy można wykorzystać jako grę planszową.

Zadanie polega na ułożeniu kawałeczków waty na poszczególne pola i nazwanie zamieszczonych tam ilustracji. Wszystkie obrazki zawierają w swojej nazwie głoskę [d] w nagłosie.
Element akcji to zdmuchnięcie wszystkich watek! Duch w magiczny sposób znika;)

słówka z duchem głoska [d] w nagłosie karta ćwiczeń

Wersja dla nieco starszych dzieci to gra planszowa!
Każdy z graczy powinien mieć swoją kartę z duchem oraz zestaw papierowych kółeczek wyciętych dziurkaczem ozdobnym o średnicy 2,5 cm. Do gry potrzebna jest też kostka. Gracze kolejno rzucają kostką i zakrywają kółeczkami tyle obrazków, ile wypadło oczek na kostce. Gra toczy się do momentu, aż wszystkie obrazki zostaną przykryte kółeczkami. Można wprowadzić zasadę, że w ostatnim ruchu trzeba rzucić dokładnie tyle oczek, ile zostało obrazków do zakrycia.
Aby gra miała charakter intensywnego ćwiczenia logopedycznego, trzeba poprawnie nazywać zakrywane obrazki. Z ostatnim można ułożyć zdanie.

Owocnych ćwiczeń!

Z okazji premiery nowej Paczki gier logopedycznych – Moja głoska [d] przygotowałam 20% rabat na jej zakup. Rabat jest ograniczony czasowo i obowiązuje do 27 IX 2023. Podczas robienia zamówienia wpisz kod kuponu: 7S6DXR8F i kliknij “Wykorzystaj kupon”.
Rabat naliczy się automatycznie!

Serdecznie zapraszam do sklepu:


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz