Wielkanocna gra podłogowa

Gry podłogowe świetnie sprawdzają się w czasie zajęć grupowych zarówno edukacyjnych jak i terapeutycznych. Zapraszam zatem do zabawy z wykorzystaniem ogromnego, wielkanocnego domina. Zadaniem dzieci jest odczytanie a następnie dopasowanie ilustracji do tekstu.

Wielkanocna gra podłogowa

Wydrukuj plik:

Domino składa się z 18 kafelków formatu A4 i jest przygotowane w pastelowych kolorach. Teksty zamieszczone na poszczególnych kafelkach domina są tak pomyślane, by trenować przede wszystkim czytanie ze zrozumieniem.

Proszę nie laminuj: szkoda Twojego czasu, rąk na wycinanie i zasobów; po prostu wydrukuj elementy na bloku technicznym:) Pomoże to chronić środowisko <3

Zapraszam do zapoznania się z innymi logopedycznymi zadaniami na Wielkanoc oraz pracami plastycznymi.

Dobrej zabawy oraz WESOŁYCH ŚWIĄT!

Obejrzano w sumie 3 279 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

2 komentarze do “Wielkanocna gra podłogowa”

 1. Ta strona podoba mi się od dawna, systematycznie wykorzystuję znajdujące się na niej ćwiczenia w codziennej pracy zawodowej. Podnoszą one atrakcyjność zajęć., angażują do intensywnych ćwiczeń. Z dużą częstotliwością pojawiają się nowe materiały, systematycznie poszerzane w zakresie różnych głosek. Dotyczą one zarówno głosek, które są w terapii popularne, jak i tych, które zdarzają się rzadziej. Jestem pod wrażeniem kreatywności osób, które ją tworzą. Także dużej dostępności darmowych pomocy logopedycznych.

  • Bardzo serdecznie dziękuję za ten komentarz! Jest mi niezmiernie miło, że proponowane pomoce oraz sposoby pracy, przyczyniają się do wzbogacenia warsztatu pracy. Cieszę się ogromnie, że służą nie tylko mi:)
   Agnieszko, jestem Ci bardzo wdzięczna za tą wiadomość, bo świadomość, że moja praca spotyka się z tak pozytywnym odbiorem, daje mi dużo dobrej energii do działania i wyznacza jego kierunek:)
   Życzę wszystkiego dobrego!

   I jeszcze raz- dziękuję z całego serca <3
   🙂

Dodaj komentarz