Królik z marchewkami

Ostatnio, bardzo mi się podobają gry z elementami zaskoczenia;) Jeśli znasz i lubisz krokodyla z kłapiącą paszczą, spodoba Ci się również gra z wyskakującym królikiem. Gra jest uniwersalna i odpowiednio dobierając zasady, można ją zastosować do terapii wszystkich głosek. Wystarczy ustalić z dzieckiem, że za każdym razem, zanim wyciągniemy marchewkę powtarzamy sylaby, logotomy, słowa, połączenia wyrazowe czy zdania. Świetnie się sprawdzi w okresie Świąt Wielkanocnych.

Jako kontynuację tej zabawy, przygotowałam wklejkę do zeszytu. Główną atrakcją jest skrzynia, do której chowamy marchewki. Możemy na nich zamieścić materiał językowy, nad którym właśnie pracuje dziecko.

Królik z marchewkami

Wydrukuj plik:

Aby przygotować wklejkę z kieszonką do zeszytu należy przeciąć kartkę nad skrzynią, wzdłuż przerywanej linii. Najłatwiej jest złożyć “skrzynię” na pół i naciąć, a następnie rozłożyć kartkę i dokończyć cięcie. Przyklejając ją do zeszytu należy posmarować klejem kartkę pomijając miejsce, w którym jest skrzynia.

Marchewki wycinamy, uzupełniamy słownictwem i wkładamy do skrzyni. Można pokolorować czubki marchewek lub całość. Taka interaktywna wklejka to fantastyczny element zeszytu logopedycznego.

Gra widoczna na zdjęciach to Króliczek Pentliczek – Jumping Jack, firmy Goliat.

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 3 101 razy, z czego dzisiaj 2 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz