Logopedyczne darmowe gry on-line

W Internecie istnieje wiele bardzo dobrych stron oferujących darmowe gry logopedyczne. Zwykle na zajęciach proponuję dzieciom zadania z wykorzystaniem komputera jako nagrodę za pracę:) Dziś zachęcam do odwiedzenia moich ulubionych stron jako dodatkowego zajęcia – nastawionego na terapię – dla dzieci pozostających w domu.

Ciekawy zbiór dobrych merytorycznie, darmowych ćwiczeń logopedycznych on-line można znaleźć na stronie: superbelfrzy.edu.pl Polecam wartościowe ćwiczenia przydatne w terapii rerania oraz seplenienia. Dodatkowo, można wybrać ćwiczenia do zastosowania w terapii logopedycznej z działu ortografii: ortografia na przykład do głosek ciszących, głoski [ż/rz]. Polecam serdecznie!

Dla młodszych dzieci polecam wybrane zadania na stronie minimini.pl – polecam szczególnie sortowanie, przeciwieństwa, na jaką literę, jakie zwierzę słyszysz, abecadło oraz zgadnij, co to…

Również dla przedszkolaków kilka ćwiczeń on-line oferuje strona eprzedszkolaki.pl. Raczej jako urozmaicenie niż na dłuższą pracę.

Znakomitym programem, przygotowanym przez profesjonalistów, doskonałym pod względem merytorycznym jest afast.pl. Program jest przeznaczony do terapii afazji sensorycznej, motorycznej i mieszanej. Ja stosuję go również jeszcze jako wsparcie w terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz jego elementy w nauczaniu języka polskiego jako obcego.

Kolejnym wartym polecenia programem z grami edukacyjnymi jest pisupisu.pl Program przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów. Dużo reklam – przez to nawigacja nieco utrudniona ale ciekawe i dobre merytorycznie zadania. Szczególnie polecam dla starszych uczniów zadania dotyczące omawianych lektur, gramatyczne oraz zabawy słowne.

Mam nadzieję, że moje propozycje urozmaicą i wzbogacą zbiór oferowanych dzieciom ćwiczeń i gier logopedycznych.

Edit:

Moje najnowsze odkrycie to platforma: wordwall.net dająca możliwość samodzielnego tworzenia pomocy zarówno do wydrukowania jak i interaktywnych. W zasobach znajduje się w tym momencie 253 ćwiczenia [30.III.2020 – 350 ćwiczeń, 20.IV.2020 – 1054 ćwiczenia] pod hasłem: logopedia. Wygląda obiecująco!

Kolejne odkrycie – tym razem do tworzenia interaktywnych kart pracy to platforma liveworksheets.com Platforma pozwala na gromadzenie, przesyłanie oraz tworzenie interaktywnych kart pracy, które po wypełnieniu dziecko może przesłać do nauczyciela. Jednym ze sposobów pracy jest też możliwość nagrywania dźwięków, czyli to jak uczeń wymawia dane słowa. Zasoby pomocy logopedycznych na razie nie są może duże ale możliwości jakie daje ta platforma są warte uwagi. Ja osobiście utworzyłam konto i gromadzę materiały:) Polecam serdecznie!

Bardzo dobry merytorycznie, świetny graficznie program do terapii logopedycznej, sylabowej nauki czytania, percepcji wzrokowej i słuchowej, trudności w pisaniu, matematyki i ortografii to platforma mtalent.pl. Jest ona płatna ale kilka ćwiczeń w każdym temacie ma wersję demonstracyjną. Można z powodzeniem wykorzystać dla wzbogacenia zajęć, do czego bardzo serdecznie zachęcam!

I kolejne odkrycie zbioru interaktywnych pomocy logopedycznych to www.lerningapps.org Do wykorzystania i tworzenia własnych zadań! Jeśli skończyły się Wam pomysły lub znudziły dotychczasowe zadania to ta strona sprawi, ze uśmiechniecie się:) Prawdziwe bogactwo zadań!

Polecam serdecznie!

Obejrzano w sumie 24 581 razy, z czego dzisiaj 1 raz.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz