Logopedyczne kółko i krzyżyk – połączenie [tr]

Logopedyczna gra w kółko i krzyżyk to jedna z prostszych i bardziej lubianych przez dzieci gier. Dziś proponuję zadanie ćwiczące prawidłową wymowę głoski [r] w połączeniu z [tr] w nagłosie i śródgłosie wyrazów. Obrazki użyte w ćwiczeniu są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej bez głoski [l] i [j].

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczy plansza z wydrukowanymi [lub własnoręcznie narysowanymi] obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Zasady gry:

Gracze wybierają lub losują żetony z o lub x a następnie naprzemiennie oznaczają wybrane pola swoim znaczkiem. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza położy 3 żetony w linii prostej: poziomo, pionowo lub po skosie. Aby zabawa była grą logopedyczną dzieci powinny głośno i starannie nazywać obrazki na których kładą swoje żetony.

Plansza do gry z obrazkami z [tr] w nagłosie:

Logopedyczne kółko i krzyżyk - połączenie [tr], nagłos

Wydrukuj plik:

Plansza do gry z obrazkami z [tr] w śródgłosie:

Logopedyczne kółko i krzyżyk - połączenie [tr], śródgłos

Wydrukuj plik:

Dla wygody, przygotowałam również plik zawierający połączenie [tr] w nagłosie oraz śródgłosie na jednej planszy. Wydrukuj plik z zamieszczonego podglądu:

Podczas zabawy dziecko wielokrotnie powtarza nazwy obrazków ćwicząc prawidłową ich wymowę a jednocześnie doskonale się bawi! Serdecznie polecam ten sposób pracy zarówno w czasie zajęć logopedycznych jak i jako zadanie domowe.

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Zapraszam również do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 3 562 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz