Logopedyczne BINGO – trzy szeregi

Wyobraź sobie, że wyjmujesz kartkę z ćwiczeniem logopedycznym, na widok której dzieci krzyczą: Tak! JEST:) Nareszcie! To moje ulubione zadanie! Zagramy?! A po skończonym ćwiczeniu jęczą: Jeszcze raz! Proszę, jeszcze raz….
BINGO ma właśnie taką moc:) Niedowiarków odsyłam do wypróbowania bezpłatnej wersji tej gry, a miłośników do zakupu super paczki Logopedycznego BINGO – trzy szeregi zawierającej 16 plansz do gry!

Każda z plansz została przygotowana w oparciu o obrazki z głoskami z szeregu ciszącego [5 plansz], syczącego [5 plansz do gry] oraz szumiącego [6 plansz]. Obrazki są przygotowane z zachowaniem czystości fonetycznej, starannie dobrane i dla ułatwienia pracy podpisane.

Do rozegrania partii gry potrzebne są dwie kolorowe kostki do gry oraz kredki lub liczmany do oznaczania obrazków [np.: liczmany, guziki, pomponiki] oraz tyle plansz do gry, ilu jest jej uczestników.
Na początku kolorujemy obrazki z liczbami oczek w pionie na jeden kolor – zgodny z wybraną kostką, a obrazki z oczkami w poziomie na drugi kolor – zgodny z drugą kostką.
Gracze kolejno rzucają obiema kostkami na raz i oznaczają żetonem obrazek, który jest na przecięciu linii. Dla ułatwienia: dziecko może ustawiać kostki na polach z liczbą oczek.

Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy będzie miał oznaczone wszystkie obrazki w jednej linii [poziomo] lub rzędzie i zawoła: BINGO!

Logopedyczne BINGO - trzy szeregi terapia logopedyczna szereg szumiący ciszący syczący

Logopedyczne BINGO – trzy szeregi to zestaw gotowych do wydrukowania plansz do gry w BINGO, przeznaczony do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym [starszaki] i młodszym wieku szkolnym. Każda plansza do gry składa się z dobrze dobranego słownictwa z szeregu ciszącego, syczącego oraz szumiącego, przygotowanego z zachowaniem czystości fonetycznej. Dla ułatwienia, wszystkie obrazki są opatrzone podpisami.

Zestaw zawiera następujące plansze:
BINGO z głoską [ś/si]
BINGO z głoską [ź/zi]
BINGO z głoską [ć/ci]
BINGO z głoską [dź/dzi]
BINGO z głoskami [ś/si, ź/zi, ć/ci, dź/dzi] – dwie różne głoski w jednym słowie, na przykład: dzięcioł
BINGO z głoską [s]
BINGO z głoską [z]
BINGO z głoską [c]
BINGO z głoską [dz]

Logopedyczne BINGO - trzy szeregi pomoce do terapii sepelenienie


BINGO z głoskami [s, z, c, dz] – dwie różne głoski w jednym słowie, na przykład: spacer
BINGO z głoską [sz]
BINGO z głoską [ż/rz]
BINGO z głoską [cz]
BINGO z głoską [dż]
BINGO z połączeniem [szcz]
BINGO z głoskami [sz, ż/rz, cz, dż] – dwie różne głoski w jednym słowie, na przykład: odkurzacz

Logopedyczne BINGO - trzy szeregi gra edukacyjna pomoc do terapii logopedycznej do druku

Jeśli lubisz prowadzić terapię logopedyczną wykorzystując gry planszowe, to ten zestaw szybko stanie się Twoją ulubioną pomocą:)

Zamieszczone zdjęcia stanowią ilustrację wszystkich stron zawartych w pliku PDF. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z opiniami o produkcie [dostępne są na stronie produktu, w sklepie domolgo] i zachęcam do zakupu!

Obejrzano w sumie 2 647 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz