Wyszukiwanka ilościowa – połączenie [gr]

Utrwalanie prawidłowej wymowy ćwiczonej głoski wymaga wielu powtórzeń. Im bogatszy i bardziej zróżnicowany materiał ćwiczeniowy, tym dziecko chętniej pracuje! Prezentowana karta pracy do utrwalania prawidłowej wymowy głoski [r] w połączeniu [gr] jest przesycona dobrze dobranym słownictwem, atrakcyjna wizualnie i stanowi nie lada wyzwanie dla dziecka!

Zadaniem dziecka jest: przeczytanie instrukcji, samodzielne dobranie kolorów a następnie wyszukanie obrazków, policzenie ich i pokolorowanie.

Wyszukiwanka ilościowa z połączeniem [gr] domologo

Zadanie można również potraktować jako materiał obrazkowy do ćwiczeń utrwalających poprawną wymowę słów zawierających połączenie [gr] w różnych pozycjach artykulacyjnych. Wystarczy poprosić dziecko o wybranie i nazwanie obrazków zawierających [gr] w nagłosie i zakreślenie ich w kółko; obrazków, których nazwy zawierają połączenie [gr] w śródgłosie i przekreślenie ich X a na koniec pokolorowanie na zielono obrazka, którego nazwa jest zakończona na [gr] (jest to OGR).

Można również układać zdania z obrazkami. Wybrać 10 obrazków i powiedzieć z nimi zdania lub zapisać w zeszycie, zastępując niektóre słowa wyciętymi obrazkami.

Owocnych ćwiczeń i dobrej zabawy:)

Zapraszam również do sklepu domologo:


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz