Co on czuje? Rozumienie perspektywy innej osoby

Zajęcia logopedyczne często wzbogacam ćwiczeniami z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych. Rozumienie perspektywy innej osoby to jeden z elementów inteligencji emocjonalne. Oznacza dostrzeżenie oraz zrozumienie sytuacji z punktu widzenia drugiego człowieka. Jest to chwilowa rezygnacja z własnego punktu widzenia na rzecz próby spojrzenia na sytuację oczami innej osoby.

Poniżej przedstawiam ćwiczenie, którego celem jest rozwijanie empatii i wrażliwości na inne osoby. Zadanie ma postać quizu z pytaniami. Jego siłą jest rozmowa, którą można przeprowadzić w kontekście wypowiadanych zdań.

Po wykonaniu zadania warto zwrócić szczególną uwagę na to, jaki wpływ na samopoczucie innych mają kierowane do nich słowa.

Ćwiczenia z obszaru Treningu Umiejętności Społecznych znakomicie sprawdzą się jako element terapii logopedycznej u dzieci wymagających wsparcia w rozwoju sfery społeczno-emocjonalnej.

Owocnych ćwiczeń!

Ćwiczenie przygotowane w oparciu o książkę Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży. J. Wędlarz, D. Bentkowska.

Obejrzano w sumie 802 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz