Sylabowe wyścigi z głoską [cz]

Sylabowe wyścigi to małe i przyjemne ćwiczenie prawidłowej wymowy głoski [cz] w sylabach, mające na celu automatyzację ćwiczonej głoski. Do przeprowadzenia zadania potrzebne będą dwie kostki do gry: jedna tradycyjna z oczkami i druga, z kolorowymi polami, kredki lub flamastry, nożyczki oraz klej. Kolorową kostkę można znaleźć na przykład w grach: „Tęcza” oraz „Figuraki” firmy Granna.

Każdy z uczestników zabawy rzuca kolejno dwiema kostkami na raz. Kostki oznaczają kolor kredki/flamastra i kolumnę w jakiej należy zapisać sylabę. Wygrywa ta sylaba, która jako pierwsza będzie miała wszystkie pola wypełnione. Nad nią naklejamy koronę! Oczywiście, za każdym razem ćwiczymy prawidłową wymowę głoski [cz], przy zapisywaniu sylab. Dodatkowo, w każdej kolumnie dodane są obrazki, których nazwy zaczynają się od ćwiczonych sylab lub na nich kończą.

Zadanie składa się z dwóch kart pracy: ćwiczenie pierwsze z głoską [cz] w nagłosie oraz ćwiczenie drugie z głoską [cz] w wygłosie. Każda z kart pracy opatrzona jest krótką instrukcją oraz zawiera nazwy zamieszczonych na niej obrazków.

Moje dzieci w pracy wymyśliły, że wybranie królowej sylab to za mało i trzeba jeszcze oznaczyć sylaby, które zajmą II i III miejsce! Dla mnie to jednoznaczny sygnał, że ćwiczenie zyskało uznanie dzieci. Mogę więc bez obaw polecić Sylabowe wyścigi z głoską szerszemu gronu odbiorców:)

Zobacz też Sylabowe wyścigi z innymi głoskami!

Owocnych ćwiczeń w atmosferze dobrej zabawy!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz