Sylabowe wyścigi – ćwiczenia logopedyczne głosek w sylabach

Zapraszam do zapoznania się z nowym, bardzo obszernym pakietem ćwiczeń pod tytułem: Sylabowe wyścigi – ćwiczenia logopedyczne głosek w sylabach. E-book składa się z 85 stron o rozmiarze kartki A4, przygotowanych w formacie PDF do samodzielnego wydrukowania. Zawiera 73 karty pracy ze spółgłoskami dźwięcznymi w nagłosie i śródgłosie oraz spółgłoskami bezdźwięcznymi w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie. Przeznaczony jest do ćwiczeń logopedycznych z dziećmi znającymi lub uczącymi się liter [rozwiązanie zadania polega na zapisywaniu sylab w wyznaczonych polach].

Zapraszam do zakupu pliku cyfrowego w formacie PDF: Sylabowe wyścigi – ćwiczenia logopedyczne głosek w sylabach!

Sylabowe wyścigi - ćwiczenia logopedyczne głosek w sylabach sylaby i logotomy

Na kolejnych stronach opracowania znajdują się plansze z sylabami [logotomami], dzięki którym dziecko może uczestniczyć w pasjonujących wyścigach sylab ale bez rywalizacji; jednocześnie doskonaląc prawidłową ich wymowę. Przy okazji zabawa może stać się okazją do stawiania pierwszych kroków w nauce pisania oraz posłużyć doskonaleniu techniki czytania. Ta wyjątkowa konstrukcja ćwiczenia została opracowana z myślą o wielokrotnych powtórzeniach trenowanych sylab!

Wyścigi przeznaczone są dla 1 lub 2 uczestników. Do przeprowadzenia ćwiczenia potrzebne są: kostki do gry [ich liczba i rodzaj zależy od przyjętych zasad gry], ołówek lub kolorowe kredki/flamastry, nożyczki oraz klej.

Wyścigi z jedną kostką

Zadanie polega na rzucaniu kostką do gry [z oczkami] i zapisaniu sylaby na polu wyznaczonym przez kostkę. Zapisywanie sylab rozpoczynamy od dołu, np.: gdy wypadnie 2 zapisujemy sylabę nad kostką z dwoma oczkami. Wygrywa ta SYLABA, która jako pierwsza wypełni wszystkie pola! Przy zapisywaniu sylab ćwiczymy prawidłową wymowę głoski, nad którą pracujemy. Dodatkowo, w każdej kolumnie dodane są obrazki, których nazwy zaczynają się/kończą/zawierają ćwiczoną sylabę. Obrazki można potraktować jako gratisowe pola lub w momencie wylosowania sylaby – pokolorować.

Wyścigi z dwoma kostkami

Zadanie jest przygotowane w formie gry z dwoma kostkami: tradycyjnej z oczkami i kostki z kolorami. Każdy z uczestników zabawy rzuca kolejno dwiema kostkami na raz i zapisuje sylabę. Kostki oznaczają kolor kredki/flamastra i kolumnę w jakiej należy ją zapisać. Wygrywa ta SYLABA, która jako pierwsza będzie miała wszystkie pola wypełnione. W końcowej części pliku zostały zamieszczone szablony kostek do gry.

Na zakończenie

Sylaba, która jako pierwsza wypełniła wszystkie pola – WYGRYWA! Naklejamy nad nią puchar, odznakę lub koronę. Można także kontynuować zabawę i wybrać 3 sylaby, które zajmują w wyścigach kolejno: I, II i III miejsce. Nad nimi naklejamy: medale, odznaki lub zapisujemy je na podium.

Sylabowe wyścigi - ćwiczenia logopedyczne głosek w sylabach pomoc do terapii logopedycznej

Karty są ułożone zgodnie z porządkiem alfabetycznym ułatwiającym organizację pracy i wielokrotnie przetestowane w pracy z dziećmi! Opracowanie zawiera także bogaty zestaw nagród i medali do wydrukowania, dzięki którym możemy urozmaicić pracę, a także szablony do samodzielnego przygotowania kostek do gry.

paka logopedyczna sylaby logotomy szumiące syczące dźwięczne bezdźwięczne ciszące

Plansze zostały opracowane zgodnie z metodyką prowadzenia zajęć logopedycznych, a słowa użyte w grach dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Niektóre słowa zawarte w zadaniach mogą być trudne i wymagać wyjaśnienia ze strony osoby pracującej z dzieckiem; zostały wybrane z uwagi na konstrukcję fonetyczną.

sylabowe wyścigi logotomy terapia logopedyczna pomoc do wydrukowania paka

Zamieszczone zdjęcia stanowią ilustrację przykładowych stron zawartych w pliku PDF!

Sylabowe wyścigi - spis treści

Sylabowe wyścigi to emocjonująca gra losowa, bez elementów rywalizacji i jednocześnie intensywne ćwiczenie logopedyczne usprawniające prawidłową wymowę głosek w sylabach i logotomach. Serdecznie zapraszam do zakupu: Sylabowe wyścigi – ćwiczenia logopedyczne głosek w sylabach!

Przykładowa partia gry:

Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą e-booków na sprzedaż!

Obejrzano w sumie 1 980 razy, z czego dzisiaj 1 raz.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz