Różnicowanie głosek – dzieci z literami

Na etapie różnicowania głosek przyda się mała pomoc, dzięki której będzie można dokonać podziału obrazków ze względu na występujące w ich nazwach głoski. Ostatnio potrzebowałam takiej do utrwalania głosek szumiących, ale przygotowałam cały komplet, do wszystkich głosek.

Postaci należy wyciąć, a następnie złożyć w taki sposób, by mogły stać. Pomoc obejmuje głoski szumiące, syczące, ciszące, głoski dźwięczne i bezdźwięczne, głoski [l, r, j] oraz samogłoski. Przyda się również do ćwiczeń słuchu fonematycznego.

Różnicowanie głosek - dzieci z literami

Widoczne na zdjęciu obrazki pochodzą z gry: Loteryjka obrazkowa logopedyczna. Do zabawy możesz wykorzystać dowolne obrazki z innych gier logopedycznych lub kart pracy.

Korzystając z zamieszczonego poniżej pliku, wydrukuj potrzebne Ci strony:

Ten materiał jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Domologo+
Dołącz do grona naszych subskrybentów, aby uzyskać pełen dostęp do wartościowych materiałów, które pomogą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przegap tej okazji – wykup subskrypcję Domologo+ już teraz i zacznij korzystać z pełni możliwości!

Na początku wymyślamy wszystkim postaciom imiona, dla przykładu: Agnieszka, Żaneta, Mareczek oraz Anelika. Następnie dziecko losuje obrazek, wypowiada jego nazwę i układa obok postaci trzymającej daną literę.
Zabawa stanie się intensywnym ćwiczeniem logopedycznym, jeśli poprosimy dziecko, by jednocześnie układało zdanie zawierające w sobie imię dziecka oraz wylosowany przedmiot.
My mówiliśmy zdania z coraz większą liczbą słówek: Agnieszka ma koszulę, szelki i gruszkę, Żaneta ma grzyba, łyżwy, żonkila i różową filiżankę.

Po rozłożeniu, karteczki bardzo dobrze się przechowuje zarówno w koszulce na dokumenty, jak i w pudełku z grą.

Różnicowanie głosek - dzieci z literami

Zajrzyj koniecznie do innych naszych artykułów z pomysłami na różnicowanie głosek.

Dobrej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 1 494 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).

Dodaj komentarz