Królicza norka – głoska [ż/rz]

Gier logopedycznych nigdy dość! Zwłaszcza zabawnych i dających dużą liczbę powtórzeń ćwiczonego materiału:) W oparciu o takie założenia powstała Królicza norka. Świetna grywalność i fantastyczny materiał językowy pozwolą Ci przeprowadzić intensywne ćwiczenie słówek z głoską [ż/rz]. Materiał językowy jest czysty fonetycznie, pogrupowany zgodnie z pozycją artykulacyjną głoski w wyrazie.

Gra przeznaczona jest dla dwóch osób. Do jej przeprowadzenia potrzebne są pionki oraz kostka do gry. Przed przystąpieniem do zabawy, należy wyciąć króliczą norkę oraz marchewki.

Królicza norka - głoska [żrz]

Wydrukuj potrzebną Ci planszę do gry:

  • plansza z głoską [ż/rz] w nagłosie ……..str. 1
  • plansza z głoską [ż/rz] w śródgłosie ……..str. 2
Ten materiał jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Domologo+
Dołącz do grona naszych subskrybentów, aby uzyskać pełen dostęp do wartościowych materiałów, które pomogą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przegap tej okazji – wykup subskrypcję Domologo+ już teraz i zacznij korzystać z pełni możliwości!

Zasady gry

Gracze ustawiają pionki na starcie. Pierwszy gracz rzuca kostką i porusza się po planszy zgodnie z zamieszczonymi na niej zasadami. Jeśli na kostce wypadnie sześć oczek, gracz bierze króliczą norkę i kładzie ją na dowolny polu [to jest cały ruch jaki jest wykonywany]. Gra toczy się dalej, aż do momentu, gdy któryś z graczy zatrzyma się na polu z króliczą norką. Wtedy “wpada” w nią i wędruje na strat. Gdy stanie na starcie, bierze jedną marchewkę. Każda marchewka to jeden punkt zwycięstwa. Gra toczy się do czasu, aż wszystkie marchewki trafią do graczy.

Gracz, który przejdzie przez całą planszę i dojdzie do króliczka w norce [królicza mama], dostaje dwie marchewki, a następnie przechodzi na start.

Gra kończy się z chwilą, w której nie będzie już marchewek do wzięcia. Wygrywa ta osoba, która w całej rozgrywce zdobędzie więcej marchewek.
Uwaga: rozegranie partii gry zgodnie z powyższymi zasadami wymaga nieco więcej czasu.

Aby gra miała charakter ćwiczenia logopedycznego należy za każdym razem, gdy zakończy się swój ruch, nazywać obrazek.

Współpraca merytoryczna: Anna Sołtysik.

Dobrej pracy i owocnych ćwiczeń🥰

Obejrzano w sumie 1 294 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).

Dodaj komentarz