Logopedyczna drabina z głoską [s]

Logopedyczna drabina to aż cztery gry logopedyczne w tej samej szacie graficznej. Każda z gier zawiera słowa z głoską [s] w nagłosie, wygłosie, śródgłosie oraz słowa z podwojoną głoską [s] na oddzielnej planszy. Słownictwo dobrane jest z zachowaniem czystości fonetycznej. Każda pojedyncza plansza do gry mieści się na jednej stronie wydruku, opatrzona jest krótką instrukcją zasad i zawiera jednorodny materiał wyrazowy. Starałam się, by wybrane słowa były raczej rzadziej używane.

Gra jest przeznaczona od 2 do 4 graczy. Celem gry, jest wspięcie się na ostatni szczebel drabiny. Po szczeblach wspinamy się rzucając kostką i stosując się do zasad umieszczonych na planszy. I tak, kiedy na kostce wypadnie 1 – gracz idzie 1 szczebelek do góry, 2 – 2 szczeble do góry, 3 – 3 szczeble wyżej. Kiedy gracz wyrzuci 4 – stoi w miejscu, 5 – schodzi 1 szczebelek z drabiny, 6 – schodzi 2 szczeble na dół. Za każdym razem trzeba przeczytać słowo umieszczone na szczeblu, pamiętając o prawidłowej wymowie głoski [s].

Dzięki takiemu doborowi zasad, wejście na drabinę wcale nie jest proste. Daje też dużą liczbę powtórek słów z ćwiczoną głoską!

drabina logopedyczna

Wydrukuj plik:

Grę należy wydrukować, rozciąć na pół i skleić w taki sposób, by powstała długa drabina. Całość można wydrukować na kolorowej kartce lub pokolorować.

logopedyczna drabina z głoską s w wygłosie

Wydrukuj plik:

Starsze dzieci mogą nie tylko czytać poszczególne słowa umieszczone na stopniach drabiny ale także układać z nimi zdania. Jako ciekawą alternatywę można zaproponować także układanie pytań do przeczytanych słów.

logopedyczna drabina z głoską s

Wydrukuj plik:

Gra logopedyczna drabina to także znakomity materiał na pracę domową. Jeśli dziecko nie ma partnera do gry może zagrać samo, przeczytać słowa i pokolorować tylko te szczeble, na których zatrzymał się jego pionek.

podwojona głoska s, logopedyczna gra planszowa

Wydrukuj plik:

Serdecznie zapraszam do korzystania z innych gier planszowych z serii “Drabina logopedyczna”!

Nowość!

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu czytelników, przygotowałam Logopedyczne drabiny – szablony do uzupełnienia. Pomoc zawiera 20 tematycznych plansz do samodzielnego uzupełnienia słownictwem. Graficzne opracowanie drabin opiera się o kalendarz świąt, pory roku, święta nietypowe oraz tematy pasjonujące dzieci. 

Jeśli więc potrzebujesz drabiny tematycznej: urodzinowej, świątecznej, ze smokiem czy z jednorożcami, zajrzyj do oferty zamieszczonej poniżej! Możesz wydrukować dowolną drabinę i uzupełnić ją słownictwem zamieszczonym w jednej z drabin z głoską [s]! Możesz też wpisać sylaby, logotomy lub połączenia wyrazowe, biorąc pod uwagę realne potrzeby dziecka.

Gra z drabiną to sprytny sposób na radosną, intensywną pracę, z uwzględnieniem zainteresowań dziecka oraz kalendarza aktualnych wydarzeń!

Pasjonujących rozgrywek i owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 7 371 razy, z czego dzisiaj 3 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz