Logopedyczna drabina z głoską [dż]

Logopedyczna drabina z głoską [dż] to gotowa do wydrukowania, bezpłatna gra planszowa dla dzieci. Można ją zastosować w czasie utrwalania prawidłowej wymowy głosek z szeregu szumiącego. Gra zawiera słownictwo z głoską [dż] w nagłosie i śródgłosie wyrazów, zostało ono dobrane zgodnie z zasadą czystości fonetycznej, czyli bez głosek opozycyjnych.

Gra mieści się na jednej stronie wydruku i zawiera krótką instrukcję. Jest przeznaczona od 2 do 4 graczy. Celem gry, jest wspięcie się na ostatni szczebel drabiny. Po szczeblach wspinamy się rzucając kostką i stosując się do zasad umieszczonych na planszy. I tak, kiedy na kostce wypadnie 1 – gracz idzie 1 szczebelek do góry, 2 – 2 szczeble do góry, 3 – 3 szczeble wyżej. Kiedy gracz wyrzuci 4 – stoi w miejscu, 5 – schodzi 1 szczebelek z drabiny, 6 – schodzi 2 szczeble na dół. Za każdym razem trzeba przeczytać słowo umieszczone na szczeblu, pamiętając o prawidłowej wymowie głoski [dż].

Dzięki takiemu doborowi zasad, wejście na drabinę wcale nie jest proste. Daje też naprawdę dużą liczbę powtórzeń! Do tego rozgrywka jest naprawdę emocjonująca, bo obfituje w liczne zmiany lidera:)

drabina logopedyczna gra z głoską dz do pobrania

Pobraną grę należy wydrukować, rozciąć na pół i skleić w taki sposób, by powstała długa drabina. Całość można też wydrukować na kolorowej kartce lub pokolorować.

drabina logopedyczna gra do wydrukowania
drabina logoedyczna z głoską dz

W czasie gry starsze dzieci mogą czytać poszczególne słowa umieszczone na stopniach drabiny, a także układać z nimi zdania. Jako ciekawą alternatywę można zaproponować także układanie pytań do przeczytanych słów.

Gra logopedyczna drabina to także znakomity materiał na pracę domową. Jeśli dziecko nie ma partnera do gry może zagrać samo, przeczytać słowa i pokolorować tylko te szczeble, na których zatrzymał się jego pionek.

Serdecznie zapraszam do korzystania z innych gier planszowych z serii „Drabina logopedyczna”!

Nowość!

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu czytelników, przygotowałam Logopedyczne drabiny – szablony do uzupełnienia. Pomoc zawiera 20 tematycznych plansz do samodzielnego uzupełnienia słownictwem. Graficzne opracowanie drabin jest oparte o kalendarz świąt, pory roku, święta nietypowe oraz tematy pasjonujące dzieci. 

Jeśli więc potrzebujesz drabiny tematycznej: urodzinowej, świątecznej, ze smokiem czy z jednorożcami, zajrzyj do oferty zamieszczonej poniżej! Możesz wydrukować dowolną drabinę i uzupełnić ją słownictwem zamieszczonym w drabinie z głoską [dż]!

Gra z drabiną to sprytny sposób na radosną, intensywną pracę, z uwzględnieniem zainteresowań dziecka oraz kalendarza aktualnych wydarzeń!

Pasjonującej rozgrywki i owocnych ćwiczeń!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz