Kosmiczna przygoda – tygodniówka, szereg syczący

Kosmiczna przygoda to zestaw kart ze słownictwem z głoskami syczącymi, przygotowany w formie tygodniowych ćwiczeń do pracy w domu. Dziecko, kolorując kolejne planety systematycznie pracuje nad utrwalaniem prawidłowej wymowy szeregu syczącego na materiale wyrazowo-obrazkowym. Tą tygodniówkę możesz wykorzystać prowadząc zajęcia tematyczne z okazji Dnia Ziemi oraz Dnia kosmosu.

Materiał językowy obejmuje 5 pakietów [w sumie 39 stron] kart do wydruku, z głoskami: [s], [z], [c], [dz] oraz pakiet kart zawierających więcej niż jedną głoskę syczącą w wyrazie.

Kosmiczna przygoda głoska [c] – tygodniówka Dzień Kosmosu, Dzień Ziemi

Na początku dziecko wybiera jedną kredkę, nazywa obrazki i koloruje po jednej planecie w każdym Układzie Słonecznym. Tą część robi razem z logopedą na zajęciach. Następnie w domu, każdego dnia ćwiczy słówka z rodzicem, jednocześnie kolorując po jednej planecie wybranym kolorem kredki. Po tygodniu ćwiczeń mamy pokolorowaną cały Układ Słoneczny i pięknie utrwaloną wymowę. Na zakończenie, można poprosić, by dziecko spróbowało wymienić słówka nad którymi pracowało z pamięci!
Pracując systematycznie, dziecko uzyskuje ponad 50 powtórzeń głoski w danej pozycji artykulacyjnej.

Poniżej znajduje się pięć pakietów tygodniówek z Kosmiczną przygodą, z głoskami syczącymi. Wybierz materiał, którego potrzebujesz i wydrukuj! Nie musisz go pobierać, możesz wydrukować wybrane strony bezpośrednio z zamieszczonego podglądu.

Głoska [s]:
– nagłos str…..1
– wygłos str…..5
– śródgłos str…..7
– podwojona głoska [s] str…..12

Ten materiał jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Domologo+
Dołącz do grona naszych subskrybentów, aby uzyskać pełen dostęp do wartościowych materiałów, które pomogą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przegap tej okazji – wykup subskrypcję Domologo+ już teraz i zacznij korzystać z pełni możliwości!

Zajrzyj też koniecznie do innych zadań logopedycznych przygotowanych z okazji Dnia Kosmosu. Kliknij w zamieszczony link, jeśli chcesz zrobić teleskop, przez który widać gwiazdy.

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 1 855 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).

Dodaj komentarz