Wyszukiwanka ilościowa – połączenie [tr]

Moje wakacyjne zadanie: wyszukiwanka ilościowa z głoską [r] w połączeniu [tr], to karta pracy która powstała na specjalne życzenie Ady! Bardzo dziękuję za mobilizację do działania:)

Materiał językowy obejmuje słowa zawierające połączenie [tr] w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie; jest czysty fonetycznie, czyli nie zawiera głoski [L] ani głoski [j].

Zadaniem dziecka jest: przeczytanie instrukcji, samodzielne dobranie kolorów a następnie wyszukanie obrazków, policzenie ich i pokolorowanie.

Wyszukiwanka ilościowa [tr] domologo

Wydrukuj plik:

Zadanie można również potraktować jako materiał obrazkowy do ćwiczeń utrwalających poprawną wymowę słów zawierających połączenie [tr] w różnych pozycjach artykulacyjnych. Wystarczy poprosić dziecko o wybranie i nazwanie obrazków zawierających [tr] w nagłosie i zakreślenie ich w kółko; obrazków, których nazwy zawierają połączenie [tr] w śródgłosie i przekreślenie ich X a na koniec wypisanie do zeszytu słów, których nazwy są zakończone na [tr] (wiatr, metr, centymetr, teatr).

Można również układać zdania z obrazkami. Wybrać 10 obrazków i powiedzieć z nimi zdania lub zapisać w zeszycie, zastępując niektóre słowa wyciętymi obrazkami.

Owocnych ćwiczeń i dobrej zabawy:)

Zapraszam również do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 5 168 razy, z czego dzisiaj 3 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz