Bingo z kostkami – głoska [L]

Popularna gra bingo w połączeniu z dobrze dobranym materiałem słowno-obrazkowym z głoską [L] gwarantuje intensywne ćwiczenie logopedyczne w atmosferze doskonałej zabawy. Obrazki są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej bez głoski [r] i [j]. W załączeniu biało – czarny plik do pobrania i wydrukowania.

Do przeprowadzenia zabawy potrzebujemy: dwie kolorowe kostki do gry, kredki, żetony [np.: drobne klocki lego] oraz tyle plansz do gry, ilu jest jej uczestników.

Na początku kolorujemy obrazki z liczbami oczek w pionie na jeden kolor – zgodny z wybraną kostką, a obrazki z oczkami w poziomie na drugi kolor – zgodny z drugą kostką.

Gracze kolejno rzucają obiema kostkami na raz i oznaczają żetonem obrazek, który jest na przecięciu linii. Dla ułatwienia dziecko może ustawiać kostki na polach z liczbą oczek.

Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy będzie miał oznaczone wszystkie obrazki w jednej linii [poziomo] lub rzędzie i zawoła: BINGO!

Po rozegraniu partii gry z żetonami można kartę potraktować jako pracę domową. Dziecko samo rozgrywa grę i koloruje obrazki, które zostały wylosowane. Na kolejnych zajęciach można policzyć w ilu ruchach udało się osiągnąć wygraną:)

Gra w bingo to dynamiczna, emocjonująca rozrywka! Serdecznie polecam ten rodzaj zabawy:)

Żetony, których używam w tym ćwiczeniu to pojedyncze klocki lego – kolejna zachęta do prawidłowego wypowiadania głoski [L].

Dobrej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: