Bingo z kostkami – głoska [r]

Popularna gra bingo w połączeniu z dobrze dobranym materiałem słowno-obrazkowym z głoską [r] w połączeniu [tr] i [dr] gwarantuje intensywne ćwiczenie logopedyczne w atmosferze doskonałej zabawy. Obrazki są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej bez głoski [l] i [j]. W załączeniu czarno- biały plik do pobrania i wydrukowania.

Do przeprowadzenia zabawy potrzebujemy: dwie kolorowe kostki do gry, kredki, liczmany oraz tyle plansz do gry, ilu jest jej uczestników.

Na początku kolorujemy obrazki z liczbami oczek w pionie na jeden kolor – zgodny z wybraną kostką, a obrazki z oczkami w poziomie na drugi kolor – zgodny z drugą kostką.

Gracze kolejno rzucają obiema kostkami na raz i oznaczają żetonem obrazek, który jest na przecięciu linii.

Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy będzie miał oznaczone wszystkie obrazki w jednej linii [poziomo] lub rzędzie [pionowo] i zawoła: BINGO!

Po rozegraniu partii gry z żetonami można kartę potraktować jako pracę domową i polecić dziecku pokolorowanie – i nazywanie – obrazków, które zostały wylosowane. Na kolejnych zajęciach można policzyć w ilu ruchach udało się osiągnąć wygraną:)

Gra w bingo to dynamiczna, emocjonująca rozrywka! Serdecznie polecam ten rodzaj zabawy:)

Żetony których używam to szklane, dekoracyjne kamyczki. Można je kupić w kwiaciarniach, sklepach zoologicznych, supermarketach oraz za pośrednictwem Internetu.

Dobrej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz