Nakarm potwora – ćwiczenie słuchowe

Zabawa „Nakarm potwora” to wesołe zadanie ćwiczące słuch fonematyczny oraz rozpoznawanie samogłosek. Każdy potwór zjada tylko te obrazki, których nazwy rozpoczynają się na wybraną samogłoskę.

Do przygotowania tej zabawy będą nam potrzebne woreczki strunowe z narysowaną na wierzchu paszczą oraz obrazki rozpoczynające się na samogłoski.

nauka samogłosek

Moje obrazki pochodzą z książeczki „Uczę się czytać i pisać – blok do zabaw i ćwiczeń” wydawnictwa Siedmioróg. Zostały wycięte, opatrzone z tyłu podpisem obrazka a na koniec zalaminowane.

wczesna nauka czytania samogłoski

Zadaniem dziecka jest wybranie obrazka, nazwanie go – wysłuchanie pierwszej głoski nazwy i wrzucenie do woreczka strunowego opatrzonego właściwą literą.

ćwiczenie słuchu fonematycznego - wysłuchiwanie pierwszej głoski

Ta zabawa służy doskonaleniu słuchu fonematycznego a także jest ciekawą wprawką na wstępnym etapie nauki czytania do rozpoznawania samogłosek.

Pomysł nie jest mojego autorstwa- został zaczerpnięty z Pinterestu. Jednak nie mogłam się oprzeć, aby nie przygotować takiego zadania moim dzieciom i Was również gorąco zachęcam do przygotowania swojego zestaw ćwiczeniowego. Nie wymaga dużo pracy a jednocześnie jest atrakcyjny dla dzieci – przynajmniej moim się spodobał:)

Podziel się z innymi!


Podziel się z nami :)
Pomóż nam pisać wartościowe treści!

Postaw mi kawę

2 Comments to “Nakarm potwora – ćwiczenie słuchowe”

    1. Pomysł jest podpatrzony z jakiejś anglojęzycznej strony a woreczki z Tiger’a [Flying Tiger Copenhagen]:) Mają dużo przydatnych w terapii rzeczy! Pozdrawiam

Comments are closed.