Walentynki – dodatek do gry

Walentynki to dodatek tematyczny do gry „Wyścigi z głoską”. W ramach gry należy dodać możliwość pokolorowania wybranego obrazka z serduszkiem lub innym serdecznym motywem jako nagrody, po każdym rzucie kostką. Dodatek jest uniwersalny i wraz z dowolną planszą do gry „Wyścigi z kostką” stanowi świetny materiał do pracy nad wybraną głoską.

Oprócz kolorowanek z serduszkami dodałam również pola akcji z możliwością ich dowolnego wyboru oraz doboru koloru.

Na początku należy ustalić dwie rzeczy: jakie pola akcji wybieramy i jakie pola na planszy do gry kolorujemy. Nie trzeba wybierać wszystkich pól akcji – moje ulubione to 4 z góry.

Kolorując pola akcji należy zaznaczyć, że przy każdym rzucie kostką wykonuje się tylko jedną akcję!!

Po każdym ruchu, w nagrodę za prawidłowo wypowiedziane słowo lub dobrze wykonane zadanie, dziecko koloruje jedno serduszko lub inny walentynkowy obrazek – można również pokolorowany obrazek wyciąć a następnie nakleić na swoją planszę do gry.

Starsze dzieci – kolorowanie, wycinanie i przyklejanie może być dla nich nużące więc mogą zakreślać obrazki.

Dzięki walentynkowemu dodatkowi każda gra „Wyścigi z głoską” staje się zadaniem tematycznie związanym z tym świętem a jednocześnie intensywnym ćwiczeniem logopedycznym usprawniającym prawidłową wymowę głoski, nad którą aktualnie pracuje dziecko.

Zobacz też inne gry z serii: Wyścigi z głoską!

Miłej zabawy i owocnych ćwiczeń!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz