Pakiet logopedyczny – Lato nad morzem

Lato w pełni! Zapraszam zatem do zakupu letniego pakietu pomocy logopedycznych, uniwersalnych gier i zabaw edukacyjnych. Pakiet logopedyczny obejmuje 52 strony, głównie kolorowe, opracowane w przyjaznej szacie graficznej. Przygotowany został w formie pliku PDF do pobrania i samodzielnego wydrukowania. Praca z zestawem ułatwia organizację oraz przeprowadzenie ciekawych, wartościowych z punktu widzenia rozwoju dziecka, zajęć. Spośród zaproponowanych aktywności, możesz wybrać te, których potrzebuje dziecko.

Pakiet logopedyczny – Lato nad morzem został przygotowany z myślą o prowadzeniu: wakacyjnej terapii logopedycznej, pierwszych zajęć na początku roku szkolnego, jako wspomnienie z wakacji lub na koniec roku szkolnego.

W zestawie znajdziesz:

Pakiet logopedyczny - lato nad morzem

Ćwiczenia artykulacyjne: morskie zwierzątka oraz fiszki w wersji czarno – białej i kolorowej. W dodatku znajduje się wersja demonstracyjna fiszek, w rozmiarze A5.
Ćwiczenia oddechowe: Kręciołki – wirująca zabawka do samodzielnego wykonania przez dziecko. Pomoc przygotowana w wersji czarno – białej oraz kolorowej.

Pakiet logopedyczny - lato nad morzem

Logopedyczna drabina – uniwersalny szablony w spójnej z pakietem szacie graficznej, z miejscem na wpisanie własnego materiału językowego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb dziecka. Pracując z grupą dzieci, możesz wpisać inne słownictwo na każdej drabinie, odpowiednie do potrzeb podopiecznych. Dzięki temu, dzieci grają wspólnie, w tę samą grę, ale pracują w zgodzie ze swoimi potrzebami.

Pakiet logopedyczny - lato nad morzem

Poszukiwania muszelek – uniwersalna gra logopedyczna umożliwiająca przeprowadzenie intensywnego ćwiczenia poprawnej wymowy, na materiale nad którym aktualnie pracuje dziecko. Wystarczy ułożyć z dowolnych obrazków drogi prowadzące do morskiego krajobrazu i pilnie trenować wymowę, gromadząc muszelki! Zestaw zawiera aż 5 różnych widoków, oferując dziecku wybór ulubionego morskiego krajobrazu. Zasady gry umożliwiają pracę w grupie, z dziećmi trenującymi różne głoski. Jako pola można wykorzystać obrazki z gry memo, loteryjek obrazkowych lub innych pomocy logopedycznych [nie są zawarte w pakiecie]. Można też wykorzystać obrazki znajdujące się w materiałach domologo: “Moja głoska. Paczka gier logopedycznych”, obrazków zawartych w słowniczkach dołączonych do “Logopedycznych krzyżówek obrazkowych”, obrazków znajdujących się w grach BINGO.
Ja mam…, kto ma? gra ma dwie wersje: z samymi obrazkami dla młodszych dzieci i gra z literami, dla dzieci, które uczą się czytać. Zdecyduj, która jest odpowiednia dla Twoich podopiecznych.
Gra memo – po zakończeniu tradycyjnej rozgrywki wykorzystaj karty do ćwiczeń gramatycznych. Poproś dziecko o nazwanie obrazków w liczbie pojedynczej i następnie par obrazków, w liczbie mnogiej.

Pakiet logopedyczny - lato nad morzem

Gra Piotruś z Syrenką – dobrze zaplanuj czas! Gra w Piotrusia budzi wiele emocji i zwykle dzieci chcą rozegrać więcej niż jedną partię!
Morskie sudoku – w pakiecie znajdują się 4 plansze do gry w sudoku: dwie łatwiejsze i dwie trudniejsze.
Gra z rybką – to ćwiczenie mające na celu trening w jasnym i precyzyjnym formułowaniu wypowiedzi, określaniu położenia przedmiotów w przestrzeni, a także stosowaniu się do usłyszanej instrukcji. Jest to trudne zadanie, dlatego proponuję zabawę dla nieco starszych dzieci. Stosując nieco inne zasady, można bawić się w tę grę również z przedszkolakami.

Pakiet logopedyczny - lato nad morzem

Dodatki:
Rysowanie po śladzie, rysowanie jedną linią, Wspomnienia z wakacji – do ćwiczeń grafomotorycznych. Możesz też wykorzystać je do ćwiczeń pozycji spoczynkowej języka.
W skład pakietu wchodzą również: obrazki do zabaw z wędką oraz prosta układanka z cyframi od 1 do 10.
Na końcu pakietu znajdują się kolorowe ćwiczenia artykulacyjne w formacie A5. Są to te same ćwiczenia, co na początku zestawu ale zamiast znajdować się na jednej stronie wydruku, zostały powiększone i zamieszczone po dwa ćwiczenia na jednej stronie A4. Przydadzą się w czasie prowadzenia grupowych zajęć logopedycznych.

Moja propozycja: nie laminuj:) Szkoda Twojego czasu, rąk i zasobów. Elementy gier wydrukuj na grubszym papierze: na przykład na bloku technicznym, wytnij i przechowuj zabezpieczone gumkami recepturkami, w kopertach lub woreczkach strunowych. Plansze do sudoku możesz umieścić w koszulkach – ułatwi to przechowywanie i bezpieczne korzystanie z nich. Całość włóż do teczki biurowej, naklej okładkę pakietu lub podpisz. To świetnie się sprawdza!

Aktualnie dostępne pakiety logopedyczne:

Jeśli szukasz letnich inspiracji plastycznych związanych z tym tematem, zajrzyj koniecznie na ekodziecko.com Znajdziesz tam kreatywne prace plastyczne, które przygotujesz z łatwo dostępnych materiałów:)
Serdecznie polecam!

Obejrzano w sumie 964 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz