Logopedyczna drabina do uzupełnienia – Mikołaj, Boże Narodzenie

Przygotowałam logopedyczną drabinę z miejscem na wpisanie własnego słownictwa, w bożonarodzeniowo/mikołajowej szacie graficznej. Drabina jest uniwersalna, można wpisać dowolne słownictwo, nad jakim aktualnie pracuje dziecko. By ułatwić sobie to zadanie można skorzystać ze słowniczków zajęciowych lub gotowych drabin, by przepisać zamieszczone w nich słówka.
Starsze dzieci mogą to zrobić samodzielnie, młodszym należy pomóc w tej pracy.

Szablon gry zawiera krótką instrukcję odnośnie zasad poruszania się po drabinie.

Drabina logopedyczna Mikołaj Boże Narodzenie uniwersalna

Drabina do pobrania; zaktualizowany szablon, by ułatwić sklejanie elementów:

Gra jest przeznaczona od 2 do 4 graczy. Celem gry, jest wspięcie się na ostatni szczebel drabiny. Po szczeblach wspinamy się rzucając kostką i stosując się do zasad umieszczonych na planszy. I tak, kiedy na kostce wypadnie 1 – gracz idzie 1 szczebelek do góry, 2 – 2 szczeble do góry, 3 – 3 szczeble wyżej. Kiedy gracz wyrzuci 4 – stoi w miejscu, 5 – schodzi 1 szczebelek z drabiny, 6 – schodzi 2 szczeble na dół. Za każdym razem trzeba przeczytać słowo umieszczone na szczeblu, pamiętając o prawidłowej wymowie ćwiczonej głoski.

Dzięki takiemu doborowi zasad, wejście na drabinę wcale nie jest proste. Daje też naprawdę dużą liczbę powtórzeń! Do tego rozgrywka jest naprawdę emocjonująca, bo obfituje w liczne zmiany lidera:)

Drabina logopedyczna Mikołaj Boże Narodzenie pusta do uzupełnienia

Mam nadzieję, że zastosowanie tej gry będzie miłym urozmaiceniem zajęć logopedycznych a dobrze dobrane słownictwo wartościowym i intensywnym ćwiczeniem!

Owocnych ćwiczeń i podarunków od serca!

Ta drabina jest częścią większego projektu. Szykuję paczkę tematycznych logopedycznych drabin, z miejscem na wpisanie własnego słownictwa. Mam przygotowaną już część plansz, są wśród nich: dinozaury, dno oceanu, zwierzątka, pierniczki, kredki, urodziny, Halloween, planety…
Jeśli podoba Ci się ten pomysł lub masz jakąś propozycję odnośnie drabin, proszę napisz w komentarzu:) Będzie mi bardzo miło a Twój pomysł może pojawić się w pakiecie drabin!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: