Gimnastyka paluszkowa – sprawdzian z liczenia:)

Przygotowałam zestaw kart do przeprowadzenia gimnastyki paluszkowej, jako elementu logopedycznych zajęć grupowych. Zadanie nazwałam: sprawdzianem z liczenia i polega na pokazywaniu na palcach odpowiedzi do pytań, zamieszczonych na ilustrowanych karteczkach. Trzeba być uważnym i pokazywać odpowiedzi paluszkami/rączkami, dokładnie na zadane pytania!

Pomoc mieści się na 4 kartach do wydrukowania, zawiera w sumie 32 pytania. Można ją zastosować na zajęciach ze starszymi przedszkolakami, zerówkowiczami jak i uczniami pierwszej klasy. Karteczki trzeba rozciąć, można podkleić kolorowym papierem…

Karty ze startem i metą odkładamy a pozostałe pytania tasujemy i losowo zadajemy.

sprawdzian z liczenia - gimnastyka paluszkowa dla dzieci

Niektóre pytania są podchwytliwe! Niektóre trudne ale ilustracje zawarte na kartach pomagają znaleźć odpowiedzi na pytania:)

logopedia gimnastyka paluszkowa dla dzieci

Ten sprawdzian z liczenia to też fajny sposób na wyciszenie grupy, ponieważ odpowiedzi nie wolno udzielać głośno tylko trzeba pokazać na palcach lub dłońmi:)

Sprawdzian z liczenia to nie tylko gimnastyka paluszkowa. To również utrwalenie wiedzy o świecie, trening uwagi, słuchania ze zrozumieniem, koordynacji słuchowo-ruchowej…

I oczywiście świetna zabawa!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: