Logopedyczna drabina – różnicowanie głosek

Logopedyczna drabina – różnicowanie głosek to cztery gry w jednolitej szacie graficznej zawierające słowa z głoskami:
– jednocześnie [s] i [sz],
– słowa z głoskami [c] i [cz],
– różnicowanie [z] i [ż/rz],
– różne głoski z szeregu syczącego i szumiącego w jednym słowie.

Gra jest przeznaczona od 2 do 4 graczy. Celem gry, jest wspięcie się na ostatni szczebel drabiny. Po szczeblach wspinamy się rzucając kostką i stosując się do zasad umieszczonych na planszy. I tak, kiedy na kostce wypadnie 1 – gracz idzie 1 szczebelek do góry, 2 – 2 szczeble do góry, 3 – 3 szczeble wyżej. Kiedy gracz wyrzuci 4 – stoi w miejscu, 5 – schodzi 1 szczebelek z drabiny, 6 – schodzi 2 szczeble na dół. Za każdym razem trzeba przeczytać słowo umieszczone na szczeblu, pamiętając o prawidłowej wymowie.

Dzięki takiemu doborowi zasad, wejście na drabinę wcale nie jest proste. Daje też naprawdę dużą liczbę powtórzeń! Do tego rozgrywka jest niezwykle emocjonująca, bo obfituje w liczne zmiany lidera:)

logopedyczna drabina, różnicowanie głosek sz, gra

Wydrukuj plik:

Grę należy wydrukować, rozciąć na pół i skleić w taki sposób, by powstała długa drabina. Całość można wydrukować na kolorowej kartce lub pokolorować.

logopedyczna drabina, różnicowanie głosek c cz, gra

Wydrukuj plik:

Starsze dzieci mogą nie tylko czytać poszczególne słowa umieszczone na stopniach drabiny ale także układać z nimi zdania. Jedno z moich dzieci w pracy, wymyśliło, że zdanie trzeba ułożyć jeśli 3 razy przeczytało się jakieś słowo:)

Gra logopedyczna drabina to także znakomity materiał na pracę domową. Jeśli dziecko nie ma partnera do gry może zagrać samo, przeczytać słowa i pokolorować tylko te szczeble, na których zatrzymał się jego pionek.

gra logopedyczna, drabina, różnicowanie sycząca szumiąca

Wydrukuj plik:

Serdecznie zapraszam do korzystania z innych gier planszowych z serii „Drabina logopedyczna”!

Nowość!

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu czytelników, przygotowałam Logopedyczne drabiny – szablony do uzupełnienia. Pomoc zawiera 20 tematycznych plansz do samodzielnego uzupełnienia słownictwem. Graficzne opracowanie drabin opiera się o kalendarz świąt, pory roku, święta nietypowe oraz tematy pasjonujące dzieci. 

Więc jeśli potrzebujesz drabiny tematycznej: urodzinowej, świątecznej, ze smokiem czy z jednorożcami, koniecznie zajrzyj do zamieszczonej oferty! Możesz wydrukować dowolną drabinę i uzupełnić ją zamieszczonym powyżej słownictwem.

Gra z drabiną to sprytny sposób na radosną, intensywną pracę, z uwzględnieniem zainteresowań dziecka oraz kalendarza aktualnych wydarzeń!

Pasjonujących rozgrywek i owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 5 705 razy, z czego dzisiaj 6 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz