Wyścigi z głoską [f]

Logopedyczna gra planszowa Wyścigi z polami z podpisanymi obrazkami z głoską [f] w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie wyrazów. Słowa są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej – bez głoski [w].

Zasady gry są tradycyjne – wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dotrze do mety. Do planszy można dodać proste pola akcji poprzez obrysowanie kolorowym mazakiem wybranych ilustracji. Poniżej plansza z dodanymi polami ruchu w przód i w tył: fioletowa obwódka – 2 pola w przód i czerwona – jedno pole w tył. Dzięki temu gra staje się bardziej emocjonująca i generuje więcej powtórzeń ćwiczonych słówek.

Wszystkie obrazki zamieszczone na planszy zostały opatrzone podpisami – dzięki temu gra staje się świetnym materiałem do pracy w domu.

wyścigi z głoską [f] terapia logopedyczna pomoce do wydruku

Starszym dzieciom można dodać więcej i nieco trudniejszych pól akcji. Dla przykładu zatrzymanie pionka na polu: fioletowym – przesuń pionek o dwa pola do przodu, czerwonym – jedno pole do tyłu, żółtym – ułóż zdanie z obrazkiem, zielonym – znalezienie rymy do nazwy obrazka, pomarańczowym – dodatkowy rzut kostką. Można też dodać drabiny przekierowujące na wybrane pole.

Pamiętajmy, by dodając pola akcji dostosować ich ilość i jakość do możliwości dziecka.

Zobacz też inne gry z serii: Wyścigi z głoską!

Radosnej zabawy i owocnych ćwiczeń!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz