Logopedyczne kółko i krzyżyk z głoską [cz]

Logopedyczna wersja gry w kółko i krzyżyk to intensywne ćwiczenie prawidłowej wymowy głoski [cz]. Zabawa jest bardzo lubiana przez dzieci i bardzo prosta do przeprowadzenia w warunkach domowych. Dziś proponuję zestaw 4 plansz do gry w o i x z głoską [cz]: w nagłosie, wygłosie i śródgłosie wyrazów. Obrazki użyte w zadaniu są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Oczywiście plik do pobrania w załączeniu.

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą plansze z wydrukowanymi obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Tradycyjne zasady gry są wzbogacone o ćwiczenie logopedyczne: za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ta osoba, która pierwsza będzie miała swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po ukosie.

Zadanie składa się z 4 plansz: na dwu pierwszych mamy głoskę [cz] w nagłosie i wygłosie.

Na dwu kolejnych planszach głoskę [cz] w śródgłosie:

Podczas gry dziecko wielokrotnie powtarza nazwy obrazków ćwicząc prawidłową ich wymowę a jednocześnie doskonale się bawi! Serdecznie polecam ten sposób pracy.

Wspaniałej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Podziel się z innymi!

One Comment to “Logopedyczne kółko i krzyżyk z głoską [cz]”

Dodaj komentarz