Zdania do czytania z głoską [s]

Krótkie ale bardzo intensywne zadanie w formie zdań do czytania, przygotowane z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [s]. Ćwiczenie składa się z dwunastu zdań z bardzo bogatym słownictwem do czytania i uzupełnienia obrazkami. Świetnie sprawdzi się w pracy zarówno z młodszymi dziećmi jak i z uczniami samodzielnie czytającymi. W załączeniu plik do wydrukowania.

zdania do czytania głoska [s] z obrazkami utrwalanie prawidłowej wymowy w zdaniach

Wydrukuj plik:

Zadaniem dziecka jest wycięcie obrazków, przeczytanie zdań i takie ich uzupełnienie, by każdy z obrazków znalazł swoje miejsce. W trakcie odczytywania zdań należy pamiętać o zastosowaniu właściwej formy gramatycznej słów oraz starannym wypowiedzeniu głoski [s].

Dodatkowo można zaproponować, by dzieci policzyły wszystkie słowa, które zawierają głoskę [s] – należy również pamiętać o obrazkach. Mogę Wam powiedzieć w sekrecie, że na obu stronach jest 57 słów. Ciekawe, na której więcej;)

Głoskę [s] można również zaznaczyć w tekście na wybrany kolor a obrazki dodatkowo pokolorować mazakami. Ta aktywność sprawdzi się jako praca domowa.

Kolejnym pomysłem na ćwiczenie jest poproszenie, by dzieci samodzielnie wymyśliły, inne zdania do przedstawionych obrazków.

Bardzo lubię takie intensywne ćwiczenia!

Zobacz też inne karty pracy z serii zdania do czytania z obrazkami, zapraszam serdecznie!

Owocnej pracy!

Zapraszam również do sklepu domologo:

Obejrzano w sumie 11 446 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz