Logopedyczna drabina z głoską [ź]

Logopedyczna drabina z głoską [ź] to zestaw dwóch gotowych do wydrukowania, bezpłatnych gier planszowych dla dzieci, które można zastosować między innymi w czasie terapii mowy bezdźwięcznej. Zestaw obejmuje: planszę zawierającą słowa z głoską [ź] w nagłosie oraz planszę ze słowami z głoską [ź] w śródgłosie. Każda z plansz do gry mieści się na jednej stronie wydruku, opatrzona jest krótką instrukcją zasad i zawiera jednorodny materiał wyrazowy. Słowa są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej.

Gra jest przeznaczona od 2 do 4 graczy. Celem gry, jest wspięcie się na ostatni szczebel drabiny. Po szczeblach wspinamy się rzucając kostką i stosując się do zasad umieszczonych na planszy. I tak, kiedy na kostce wypadnie 1 – gracz idzie 1 szczebelek do góry, 2 – 2 szczeble do góry, 3 – 3 szczeble wyżej. Kiedy gracz wyrzuci 4 – stoi w miejscu, 5 – schodzi 1 szczebelek z drabiny, 6 – schodzi 2 szczeble na dół. Za każdym razem trzeba przeczytać słowo umieszczone na szczeblu, pamiętając o prawidłowej wymowie głoski [ź].

Dzięki takiemu doborowi zasad, wejście na drabinę wcale nie jest proste. Daje też naprawdę dużą liczbę powtórzeń! Do tego rozgrywka jest naprawdę emocjonująca, bo obfituje w liczne zmiany lidera:)

drabina logopedyczna głoska [ź] - gra planszowa do terapii logopedycznej mowy bezdźwięcznej

Pobraną grę należy wydrukować, rozciąć na pół i skleić w taki sposób, by powstała długa drabina. Całość można też wydrukować na kolorowej kartce lub pokolorować.

drabina logopedyczna głoska [ź] - gra planszowa do terapii logopedycznej

Starsze dzieci mogą nie tylko czytać poszczególne słowa umieszczone na stopniach drabiny ale także układać z nimi zdania. Jedno z moich dzieci w pracy, wymyśliło, że zdanie trzeba ułożyć jeśli 3 razy przeczytało się jakieś słowo:)

Gra logopedyczna drabina to także znakomity materiał na pracę domową. Jeśli dziecko nie ma partnera do gry może zagrać samo, przeczytać słowa i pokolorować tylko te szczeble, na których zatrzymał się jego pionek.

Serdecznie zapraszam do korzystania z innych gier planszowych z serii „Drabina logopedyczna”!

Nowość!

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu czytelników, przygotowałam Logopedyczne drabiny – szablony do uzupełnienia. Pomoc zawiera 20 tematycznych plansz do samodzielnego uzupełnienia słownictwem. Graficzne opracowanie drabin opiera się o kalendarz świąt, pory roku, święta nietypowe oraz tematy pasjonujące dzieci. 

Jeśli więc potrzebujesz drabiny tematycznej: urodzinowej, świątecznej, ze smokiem czy z jednorożcami, zajrzyj do oferty zamieszczonej poniżej! Możesz wydrukować dowolną drabinę i uzupełnić ją słownictwem zamieszczonym w jednej z drabin z głoską [ź]!

Gra z drabiną to sprytny sposób na radosną, intensywną pracę, z uwzględnieniem zainteresowań dziecka oraz kalendarza aktualnych wydarzeń!

Pasjonującej rozgrywki i owocnych ćwiczeń!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz