Sylabowe wyścigi z głoską [dź]

Sylabowe wyścigi to małe i przyjemne ćwiczenie prawidłowej wymowy głoski [dź] w sylabach, mające na celu jej automatyzację. Do przeprowadzenia zadania potrzebne będą dwie kostki do gry: jedna tradycyjna z oczkami i druga, z kolorowymi polami, kredki lub flamastry, nożyczki oraz klej. Kolorową kostkę można znaleźć na przykład w grach: „Tęcza” oraz „Figuraki” firmy Granna.

Każdy z uczestników zabawy rzuca kolejno dwiema kostkami na raz. Kostki oznaczają kolor kredki/flamastra i kolumnę w jakiej należy zapisać sylabę. Wygrywa ta sylaba, która jako pierwsza będzie miała wszystkie pola wypełnione. Nad nią naklejamy pokolorowaną i wyciętą koronę! Oczywiście, za każdym razem ćwiczymy prawidłową wymowę głoski [dź], przy zapisywaniu sylab. Dodatkowo, w każdej kolumnie dodane są obrazki, których nazwy zaczynają się od podanych sylab.

Można również kontynuować rozgrywkę tak długo, by wyłonić sylaby, które zajmą w wyścigach II i III miejsce – dzięki temu uzyskamy jeszcze więcej powtórzeń!

Słowa użyte w zadaniu to: dziadek, dziobak, dzień, dziupla, dzik i dźwig.

Zobacz też Sylabowe wyścigi z innymi głoskami!

Owocnych ćwiczeń!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz