Logopedyczny Tetris – głoska [dź/dzi]

Logopedyczny Tetris to kolejna nowość wśród gier planszowych; jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci, pracujących nad poprawną wymową głoski [dź/dzi]. Połączenie doskonale dobranego słownictwa, wplecionego w interesującą rozgrywkę, wraz z estetyczną, oszczędną grafiką i elementem losowości, daje świetne narzędzie do intensywnej pracy. Przygotowany materiał językowy obejmuje słowa z głoską [dź/dzi] w nagłosie, śródgłosie oraz połączenia wyrazowe i mieści się na 8 stronach wydruku.

Gra jest przeznaczona dla dzieci szkolnych, młodsze dzieci [6 lat] będą potrzebować wsparcia w zakresie odwracania figur w przestrzeni. Trzeba pamiętać, że ten element gry jest szczególnie cenny, jeśli chodzi o dzieci z ryzykiem dysleksji. Umiejętność sprawnego odwracania obiektów w przestrzeni jest bowiem warunkiem koniecznym do poprawnego identyfikowania liter, takich jak: p, b, d, g; u, n, a tym samym wiąże się z nauką czytania.

Pełen artykuł jest dostępny w ramach naszego abonamentu Domologo+. Abonament daje Ci pełen dostęp do tej treści przez cały rok.
Rozszerz swój dostęp do Domologo na "plus".

Jeżeli masz wykupiony pakiet Domologo+ odśwież stronę


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz