Wyszukiwanka ilościowa z głoską [r] w nagłosie

Utrwalanie prawidłowej wymowy ćwiczonej głoski wymaga wielu powtórzeń. Im bogatszy i bardziej zróżnicowany materiał ćwiczeniowy, tym dziecko chętniej pracuje! Prezentowana karta pracy do utrwalania prawidłowej wymowy głoski [r] w nagłosie jest przesycona dobrze dobranym słownictwem, atrakcyjna wizualnie i stanowi nie lada wyzwanie dla dziecka!

Zadaniem dziecka jest: przeczytanie instrukcji, samodzielne dobranie kolorów a następnie wyszukanie obrazków, policzenie ich i pokolorowanie.

wyszukiwanka ilościowa z głoską [r] w nagłosie

Dodatkowe zadanie: znajdź 10 innych słów, niż te wybrane w instrukcji, które również rozpoczynają się na głoskę [r].

Oprócz wyszukiwania obrazków można również układać z nimi zdania. Wybrać kilka obiektów i powiedzieć z nimi zdania lub zapisać w zeszycie, zastępując niektóre słowa wyciętymi obrazkami.

I mała zagadka dla uważnych Czytelników! Na zamieszczonym zdjęciu, jeden z obrazków nie został pokolorowany, choć powinien:) Pierwszej osobie, która zamieści poprawną odpowiedź w komentarzu pod artykułem, prześlę planszę do mojej najnowszej, jeszcze nie publikowanej gry.

Zapraszam serdecznie do zabawy:)

I dziś dodatkowo polecajka! Moje ulubione, niełamiące się a jednocześnie najbardziej miękko piszące kredki to Maped🙂 Właśnie ich używam najczęściej: mam je ja, moje dziecko, dzieci krewnych i znajomych Królika;) I jeśli planujecie uzupełnić swoje zapasy kredkowe, to zwróćcie na nie uwagę.

maped ulubione kredki dzieci

Radosnych i owocnych ćwiczeń!

Zapraszam również do sklepu domologo:


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

2 komentarze do “Wyszukiwanka ilościowa z głoską [r] w nagłosie”

Dodaj komentarz