Kolorowe zadania z głoską [L] i [L’]

Kolorowe zadanie z głoskami [L] oraz [L’] to połączenia dobrze dobranego słownictwa do ćwiczeń wydrukowanych na intensywnie kolorowych kartkach. Tym razem nieco odeszłam od formuły, w której słownictwo było dopasowane do nazwy koloru z uwagi na miejsce występowania danej głoski. Tu przygotowałam kartę z głoską [L] zawierającą obrazki we wszystkich pozycjach artykulacyjnych na zielonej karcie i drugą kartę z głoską [L’] na kartce w malinowym kolorze. Ułatwi to pracę tym z Państwa, którzy potrzebują trzymać się ściśle zaleceń metodycznych i oddzielają pracę nad głoską [L] od pracy nad głoską [L’]. Natomiast tam, gdzie nie ma potrzeby oddzielania pracy nad tymi głoskami, pozwoli zastosować obie karty na raz.

Kartę pracy z głoską [L], należy wydrukować na zielonym papierze a kartę z głoską [L’] na malinowym, obie karty można także wydrukować na zwykłych białych kartkach a obrazki pokolorować. Trzeba również uzupełnić podpisy – dobrać właściwy rodzaj gramatyczny do podanych wyrażeń.

kolorowe zadania z głoską [L] i [Li] karta pracy do wydrukowania

Obrazkami zawartymi na obu kartkach można świetnie się bawić, na przykład grupując na kategorie: zwierzęta, artykuły spożywcze, przedmioty… Obrazki z głoską [L] na początku słowa, na końcu, w środku… Te, które mają kolor pasujący do podpisu i te, które są niewłaściwe…

kolorowe zadania z głoską [L] domologo

Można układać zdania z obrazkami… Zielony lew polizał malinowego lizaka.

układanie zdań z głoską [L] i [Li] zajęcia logopedyczne terapia lelanie

Można również układać zagadki z obrazkami, kształtując w ten sposób umiejętność zadawania pytań i budowania dłuższych wypowiedzi.

obrazki z głoską [L] i [Li] zajęcia logopedyczne terapia lelanie

Można także stworzyć grę planszową rysując strzałki pomiędzy polami [w ten sposób pracuje Pani Małgorzata] lub układając wycięte obrazki na kształt drogi do przejścia.

Zachęcam do zapoznania się z innymi zadaniami drukowanymi na kolorowych kartkach!

Owocnych ćwiczeń:)


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: