Sylabowe wyścigi z głoską [f]

Sylabowe wyścigi z głoską [f] to intensywne ćwiczenie logopedyczne, mające na celu uzyskanie prawidłowej wymowy trenowanej głoski w sylabie. Zadanie jest przygotowane w formie gry kooperacyjnej z dwoma kostkami: tradycyjnej z oczkami i kostki z kolorami. Kolorową kostkę można znaleźć na przykład w grach: „Tęcza” oraz „Figuraki” firmy Granna. Do przeprowadzenia gry będą również potrzebne: kredki lub flamastry, nożyczki oraz klej.

Każdy z uczestników zabawy rzuca kolejno dwiema kostkami na raz. Kostki oznaczają kolor kredki i kolumnę w jakiej należy zapisać sylabę. Gra kończy się w momencie, gdy jedna z sylab wypełni całą kolumnę. Nad tą sylabą naklejamy koronę, zostaje ona królową:). Oprócz sylab, w tabeli znalazły się pojedyncze obrazki. Można potraktować je jako gratisowe pola lub w momencie wylosowania sylaby – pokolorować.

Wyścigi z głoską [f] w nagłosie – użyte słowa: fala, foka, Fela, fusy, figi, flet.

sylabowe wyścigi z głoską [f] w nagłosie

Sylabowe wyścigi z głoską [f] w wygłosie – użyte słowa: Olaf, kilof, szef, puf, Cif, szeryf.

sylabowe wyścigi z głoską [f] w wygłosie

Moje dzieci w pracy wymyśliły, że wybranie królowej sylab to za mało i trzeba jeszcze oznaczyć sylaby, które zajmą II i III miejsce! Dla mnie to świetny sposób na uzyskanie większej ilości powtórzeń a jednocześnie sygnał, że ćwiczenie sprawdziło się w bezpośredniej pracy z dziećmi:)

Zobacz też Sylabowe wyścigi z innymi głoskami!

Życzę więc: owocnych ćwiczeń w atmosferze dobrej zabawy!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz