Pomoc do ćwiczeń języka

Buzia do prezentacji ćwiczeń artykulacyjnych do własnoręcznego wykonania. Pomoc może służyć nie tylko do prezentacji, jak wykonać dane ćwiczenie ale również do tego, by dziecko mogło dokładnie zobaczyć, dotknąć i wykonać ćwiczenie na modelu. O ile łatwiej wykonać ćwiczenie: „przesuń język od górnych zębów, po podniebieniu aż do gardła” lub „język leży płasko na podniebieniu” jeśli można je zrobić najpierw przy pomocy naszej buźki!

Materiały do wykonania buzi: czerwona skarpetka, kartonowe opakowanie po napoju, tektura, nożyczki, marker, zszywacz biurowy, dodatkowo różowy papier na rumieńce i naklejki-oczka.

Z tektury wycinamy kształt głowy. Markerem rysujemy fryzurę.

Z kartonowego opakowania po napoju odcinamy 1/3 dołu. Odginamy znajdujące się na dole rogi i obcinamy gruby brzeg. Na spodzie opakowania rysujemy buzię. Opakowanie kładziemy na lewej stronie tekturowej głowy, odrysowujemy dziurę na buzię a następnie wycinamy. Opakowanie i głowę łączymy zszywaczem biurowym.

Rysujemy buzię z zębami, naklejamy różowe rumieńce z papieru, by zakryć zszywacze a następnie naklejamy oczka.

Nakładamy na rękę czerwoną skarpetkę- to jest język- i przystępujemy do prezentacji ćwiczeń!

Skarpetkę może też ubrać na rękę dziecko i poczuć, jak to wszystko działa w buzi:)

O wiele łatwiej zrobić ćwiczenie dobrze, kiedy przetrenowało się ćwiczenie na modelu!

Miłej zabawy i owocnych ćwiczeń!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz