Wyrażenia dźwiękonaśladowcze z głoską [k]- gra

Bardzo prosta logopedyczna gra planszowa mająca na celu wprowadzenie głoski [k] w wyrażeniach dźwiękonaśladowczych. Do zabawy potrzebna jest plansza zawierająca kolorowe obrazki ilustrujące różne dźwięki, kolorowa kostka z gry “Tęcza” oraz kilkanaście kolorowych guzików- potrzeba tyle kolorów guzików, ilu będzie uczestników gry.

Na początku zabawy należy upewnić się, że dziecko zna nazwy obrazków oraz wszystkie przyporządkowane do nich odgłosy. W tym celu należy nazwać obrazki, zaprezentować dziecku wyrażenia dźwiękonaśladowcze oraz poprosić o powtórzenie.

Przebieg gry:

Rozdajemy wszystkim graczom guziki w wybranych przez nich kolorach. Ustalamy kolejność oraz wybieramy pierwszego gracza.

Dziecko rzuca kostką, wybiera obrazek wg koloru jaki wylosował, nazywa go i prezentuje dźwięk do niego pasujący a następnie zaznacza obrazek guzikiem.

Uczestnicy zabawy kolejno zaznaczają swoimi guzikami wybrane obrazki, aż do ich wyczerpania.

Wersja dla młodszych dzieci:

Dorosły wybiera kolor na przykład zielony i mówi: Żaba jest zielona, robi “kum-kum”. Znajdź drugi obrazek, który ma taki sam kolor.

I tak kolejno do wyczerpania obrazków. Następnie, aby zwielokrotnić liczbę powtórzeń, można poprosić dziecko aby to ono pierwsze wybierało obrazki. Zapewne będzie dużo śmiechu, jeśli się pomylimy co do koloru lub dźwięku 😉

głoska [k] w wyrażeniach dźwiękonaśladowczych

Miłej zabawy!!

Obejrzano w sumie 2 384 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę