Kameleon – zabawka oddechowa

Własnoręcznie zrobiona zabawka oddechowa dla przedszkolaka. Przygotowanie kameleona z językiem poruszanym siłą oddechu dziecka, może stanowić urozmaicenie ćwiczeń oddechowych w terapii logopedycznej.

Materiały i przybory: papier- biały i czerwony, farby, pędzel, podkładka do malowania, nożyczki, ołówek, talerzyk i szklanka do odrysowania kółek lub cyrkiel, słomka, taśma klejąca, czarny marker lub mazak.

Białą kartkę zamalowujemy grubo farbami na najróżniejsze kolory. Takie mieszanie kolorów to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci! Jeszcze mokrą kartkę składamy na pół, przyciskamy a następnie delikatnie rozkładamy. To sprawi, że nasze kolory jeszcze bardziej się wymieszają a kameleon będzie idealnie różnokolorowy. Kartkę pozostawiamy do wyschnięcia.

Na rewersie pomalowanej kartki odrysowujemy duże kółko od talerzyka i małe od szklanki. Możemy oczywiście narysować zwyczajnie kółka cyrklem. Kółeczka wycinamy.

Kameleon - zabawka oddechowa

Duże kółko składamy na pół a następnie rozkładamy- to będzie ciało kameleona. Na małym kółku rysujemy ślimaka i przecinamy wzdłuż narysowanej linii – ten ślimak to ogon!

Kameleon - zabawka oddechowa

Na środku koła przy pomocy taśmy samoprzylepnej mocujemy słomkę do napojów.

Kameleon proces twórczy

Z czerwonego papieru wycinamy długi pasek. Przyklejamy go do końca słomki dokładnie oklejając taśmą samoprzylepną. KOŃCÓWKA SŁOMKI MUSI SIĘ ZNAJDOWAĆ NA BRZEGU KOŁA!

zabawka oddechowa logopedia

Koło ze słomką w środku składamy na pół i sklejamy. Doklejamy ogon kameleona. Z białego papieru wycinamy oczy i naklejamy z dwu stron głowy.

Kameleon - zabawka oddechowa

Czarnym markerem malujemy uśmiech, źrenice w oczach i paski na plecach.

Na koniec, nawijamy czerwony język na ołówek i ciasno zwijamy.

Kameleon - zabawka oddechowa

Wystarczy dmuchnąć mocno w słomkę a kameleon zacznie „poruszać” językiem.

zabawa oddechowa kameleon


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:


Ostatnio dodane: