Terapia głosek: schodki do pięknej wymowy

Ostatnio stałam się fanką motywujących sentencji! Pracuję w myśl jednej z nich: „Podziel niemożliwość na sto możliwości”. Zaproponowania poniżej pomoc, świetnie obrazuje to powiedzenie w kontekście terapii głosek.
Schodki do pięknej wymowy to karta postępów [traker osiągnięć], zobrazowana wersja etapów terapii logopedycznej, na drodze do opanowania poprawnej wymowy ćwiczonej głoski. Jest to prosta pomoc, dzięki której dziecko może się zorientować na jakim etapie terapii teraz znajduje się, ile kroków przeszło, ile brakuje do osiągnięcia sukcesu.
Przygotowana karta jest uniwersalna, mieści trzy strony do wydruku: schodki do terapii głosek bezdźwięcznych, dźwięcznych oraz puste schodki, do samodzielnego uzupełnienia.

Schodki do pięknej wymowy to swoisty rodzaj lalometru, pojęcie to wprowadziła E. Sachajska „Lalometr, pomoc w terapii dzieci dyslalicznych” w: „Logopedia” 1992, tom 19

Pamiętaj, że zaproponowane etapy, ich formuła zapisu to tylko sugestia. Dzieci są różne, mają odmienne potrzeby, mośliwości, dynamikę pracy. Każdy logopeda ma też swoje wypracowane strategie postępowania. Możesz skorzystać z gotowych schodków, bądź uzupełnić puste zgodnie według własnego uznania!

Schodki do pięknej wymowy

Materiał do wydruku:
– schodki do terapii głosek bezdźwięcznych str. 1,
– schodki do terapii głosek dźwięcznych [nie zawierają etapu wymowy głoski na końcu słowa] str. 2,
– uniwersalne schodki, z miejscem na wpisanie własnych etapów str. 3.

Ten materiał jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Domologo+
Dołącz do grona naszych subskrybentów, aby uzyskać pełen dostęp do wartościowych materiałów, które pomogą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przegap tej okazji – wykup subskrypcję Domologo+ już teraz i zacznij korzystać z pełni możliwości!

Wypełnianie schodków to prosty sposób na śledzenie osiągnięć. Jeśli widzimy, ile udało się już wykonać pracy, łatwiej o motywację na dokończenie zadania!

Na tym etapie pracy możesz wykorzystać bransoletki logopedyczne z instrukcją wymowy głosek.

Bransoletka logopedyczna - seplenienie międzyzębowe, dźwięczne, jąkanie

Owocnych ćwiczeń i wielu dobrych kroków na drodze do sukcesu!

Obejrzano w sumie 1 707 razy, z czego dzisiaj 6 raz(y).

Dodaj komentarz