Paczka czekoladek – walentynki

Z okazji walentynek przygotowałam paczkę pysznych czekoladek! Otwieraną, ozdobioną czerwoną wstążeczką, z pralinkami w kształcie serduszek i uroczą kolorowanką – wprost idealną do wklejenia do zeszytu:). Ale nie jest to zwykła paczka czekoladek, tylko najprawdziwsza w świecie gra! Uniwersalna, bo zawiera miejsce na wpisanie własnego materiału ćwiczeniowego.

walentynki paczka czekoladek terapia logopedyczna

Materiał do pobrania składa się z dwóch stron, które należy wydrukować na jednej kartce papieru. Najpierw wydrukuj pierwszą stronę, a następnie obróć i na tej samej kartce, na jej rewersie, wydrukuj materiał zamieszczony na drugiej stronie dokumentu. Zwróć uwagę na sposób, w jaki Twoja drukarka drukuje. Drukarka, którą obecnie mam jest bardzo intuicyjna. Ale drukując na poprzedniej, trudno było mi zrobić taki manewr równo i bez pomyłek;)
Pokoloruj wstążeczkę na ulubiony kolor a następnie złóż kartkę na pół. Uzyskasz wtedy składaną paczkę, w środku której kryją się czekoladowe serduszka, gotowe do zagospodarowania.

Sposób pracy

W puste miejsce, do każdej czekoladki, można wpisać: sylaby, logotomy, słówka, zadania matematyczne. Można też pozostawić puste i kolejno kolorować, jeśli chcemy użyć zadania do pracy z młodszymi dziećmi.

Do gry potrzebna jest tylko kostka. Zadanie polega na rzucie nią, odczytaniu wyniku i pokolorowaniu serduszka znajdującego się w kolumnie. Jeśli do serduszka zostało wpisane zadanie, należy je wykonać. Natomiast, jeśli planujemy zajęcia ze starszymi dziećmi, to zamiast kolorowania i odczytywania przygotowanego materiału, mogą one samodzielnie zapisywać w serduszkach wymyślone przez siebie słówka.

W nagrodę, za wykonanie całego zadania można pokolorować ilustrację. Najlepiej nie używać do tego celu flamastrów, chyba że wydrukujesz zadanie na nieco grubszej kartce papieru.

Dodatkowo

Jeśli szukasz materiałów do pracy w okresie walentynek, przejrzyj zasoby domologo. Znajdziesz tu ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, budowanie zasobu słownictwa i kilka innych pomysłów na dobrą pracę. A jeśli masz ochotę na dodatkowe aktywności, na przykład wykonanie walentynki lub innej pracy plastycznej, zapraszam do przeglądania zasobów strony ekodziecko🙂

Możesz też wykorzystać walentynkową drabinę logopedyczną, szablon do uzupełnienia.

Walentynkowy szablon drabiny jest dostępny w płatnej paczce: Logopedycznych drabin. Ta pomoc zawiera 20 szablonów, przygotowanych na różne okazje i pomoże Ci w niekłopotliwy sposób wpleść wydarzenia zgodne z kalendarzem, w solidną pracę nad poprawną wymową. Zapraszam serdecznie!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:

Dodaj komentarz


Ostatnio dodane: