Bukiet dla Mamy

Celebrując w czasie zajęć logopedycznych nadarzające się święta sprawiamy, że stają się one bliższe i prawdziwie ważne dla dziecka. Wśród materiałów do zajęć nie może więc zabraknąć prezentu dla mamy z okazji Dnia Mamy🙂 W końcu jest ona pierwszą i najważniejszą osobą w życiu dziecka. [Zanim przystąpisz do realizacji tego tematu, miej pełną świadomość odnośnie sytuacji rodzinnej dziecka.]

Cóż najbardziej na świecie ucieszy mamę? Buziaczki, uściski i miłe prezenciki wykonane przez dziecko:) I oczywiście pięknie wypracowana wymowa! Łącząc te wszystkie elementy możemy przygotować bukiet dla mamy. Skorzystaj z załączonego szablonu a następnie do kwiatuszków wpisz sylaby, logotomy lub słowa nad którymi pracuje dziecko. Dalej zaproś dziecko do pokolorowania, wycięcia i naklejenia kwiatków.

W trakcie pracy trenujcie piękną wymowę! Jeśli dziecko potrzebuje pracy nad pozycją spoczynkową języka, zajrzyj na sam koniec artykułu w poszukiwaniu inspiracji.

Bukiet dla Mamy na Dzień Mamy - zajęcia logopedyczne

Wydrukuj plik:

Karta jest uniwersalna. Można ją w łatwy sposób wykorzystać, pracując z grupą dzieci mających różne potrzeby.

Gotowy bukiet kwiatów można podarować mamie lub wkleić do zeszytu. Wygląda świetnie jako wklejka!

Dzień Mamy - zajęcia logopedyczne

Jeśli dziecko potrzebuje popracować nad pozycją spoczynkową języka, możesz zaproponować następujące zadanie. Wybierzcie kolor na jaki dziecko będzie malowało kwiatek, nałóż kolor “na niby” na język i poproś, by dziecko uniosło język do podniebienia. Trzeba utrzymać tę pozycję, tak długo aż cały kwiatuszek będzie pokolorowany. Jeśli dziecko nie jest jeszcze na tym etapie, możesz na kwiatku napisać ile sekund trzeba utrzymać właściwą pozycję języka.
Jeśli taka jest realna potrzeba, na koniec kolorowania każdego z kwiatuszków, poproś by dziecko przełknęło ślinę/wodę.

Kartę pracy można wykorzystać również do ćwiczeń oddechowych. Po wycięciu kwiatków trzeba je nanieść na koszyczek przy użyciu słomki. Za ten pomysł dziękuję Paulinie M. 🙂

Wyścigi do mamy – to propozycja uniwersalnej gry, z wykorzystaniem pomysłu oraz elementów zawartych w artykule Walentynkowe wyścigi. Zmodyfikuj zasady – ułóż drogi z obrazków do mamusi. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dostarczy wszystkie podarunki dla swojej mamy.

Moc serdeczności dla każdej mamy i owocnych ćwiczeń!

Obejrzano w sumie 1 280 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz