Najczęściej czytane:

Tematy logopedycznych zajęć grupowych na cały rokTematy logopedycznych zajęć grupowych na cały rok Zapraszam do zapoznania się z tematyką i ogólnym zarysem grupowych zajęć logopedycznych dla dzieci sześcioletnich, opracowanych na cały rok szkolny. Grupowe zajęcia logopedyczne obejmują doskonalenie sprawności narządów artykulacyjnych, wdrażają do… (20 478)


Logopedyczne darmowe gry on-lineLogopedyczne darmowe gry on-line W Internecie istnieje wiele bardzo dobrych stron oferujących darmowe gry logopedyczne. Zwykle na zajęciach proponuję dzieciom zadania z wykorzystaniem komputera jako nagrodę za pracę:) Dziś zachęcam do odwiedzenia moich ulubionych… (8 532)


Słowniczek zajęciowy - różnicowanie [s] - [sz]Słowniczek zajęciowy – różnicowanie [s] – [sz] Lista wyrazów, połączeń wyrazowych oraz zdań zawierających głoskę [s] oraz głoskę [sz]. Zebrany materiał językowy to baza do ćwiczeń utrwalających prawidłową wymowę tych głosek, może stanowić również element pracy domowej.… (7 724)


Słowniczek zajęciowy - głoska [sz]Słowniczek zajęciowy – głoska [sz] Materiał słowny do ćwiczenia głoski [sz] w nagłosie, wygłosie i śródgłosie. Do tego podwojona głoska [sz], połączenia wyrazowe oraz zdania i wierszyki opracowane z zachowaniem czystości fonetycznej. Przygotowany materiał słowny… (7 449)


Gra planszowa z głoską [sz]Gra planszowa z głoską [sz] Prosta i lubiana przez dzieci logopedyczna gra planszowa przygotowana z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [sz] w nagłosie, śródgłosie i wygłosie wyrazów. Zestaw wyrazów został dobrany z zachowaniem czystości… (6 074)


Słowniczek zajęciowy - głoska [cz]Słowniczek zajęciowy – głoska [cz] Materiał słowny do ćwiczenia głoski [cz] w nagłosie, wygłosie i śródgłosie wyrazów. Zestaw obejmuje połączenia wyrazowe oraz zdania przygotowane z zachowaniem czystości fonetycznej. Materiał słowny ułatwia organizację pracy nad prawidłową… (5 953)


Zdania do czytania z głoską [sz]Zdania do czytania z głoską [sz] Krótkie ale bardzo intensywne zadanie w formie zdań do czytania, przygotowane z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [sz]. Ćwiczenie składa się z dwunastu zdań z bogatym słownictwem do czytania… (5 823)


Słowniczek zajęciowy - głoska [s]Słowniczek zajęciowy – głoska [s] Zebrany materiał słowny do ćwiczenia głoski [s] we wszystkich pozycjach artykulacyjnych, słowach, połączeniach wyrazowych oraz zdaniach ułatwi organizację pracy nad prawidłową wymową tej głoski. W materiale językowym została zachowana czystość… (4 750)


Gra planszowa z głoską [r] - połączenie [tr] i [dr]Gra planszowa z głoską [r] – połączenie [tr] i [dr] Prosta logopedyczna gra planszowa przygotowana z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [r] w połączeniach [tr] i [dr] w nagłosie, śródgłosie i wygłosie wyrazów. Zestaw wyrazowy został przygotowany z zachowaniem… (4 717)


Słowniczek zajęciowy - głoska [L]Słowniczek zajęciowy – głoska [L] Materiał słowny do ćwiczenia głoski [L] w nagłosie, wygłosie i śródgłosie wyrazów. Przygotowany zestaw obejmuje połączenia wyrazowe oraz zdania przygotowane z zachowaniem czystości fonetycznej, czyli bez głosek opozycyjnych: głoski [j]… (4 650)


Zakręcone wyścigi - logopedyczna gra planszowa z głoską [sz]Zakręcone wyścigi – logopedyczna gra planszowa… Zakręcone wyścigi to bardzo prosta, logopedyczna gra planszowa dla dwóch uczestników. Gra jest losowa, krótka do przeprowadzenia i bardzo emocjonująca. Została przygotowana w trzech wersjach: z obrazkami z głoską [sz]… (4 645)


Zdania z głoską [sz] - karta pracyZdania z głoską [sz] – karta pracy Karta pracy do pobrania i wydruku zawierająca zdania z głoską [sz]. Zadaniem dziecka jest wypowiedzenie zdania o Maszy, ulubionej bohaterce bajki dla dzieci, a następnie narysowanie przedmiotu z głoską [sz]… (4 469)


Gra planszowa z głoską [cz]Gra planszowa z głoską [cz] Prosta logopedyczna gra planszowa utrwalająca prawidłową wymowę głoski [cz] w słowach, we wszystkich pozycjach artykulacyjnych. Zestaw słów jest przygotowany z zachowaniem czystości fonetycznej, bez głosek opozycyjnych (zawiera słowa z głoską… (4 242)


Pączki do rączki - czytanie i słuchanie ze zrozumieniemPączki do rączki – czytanie i słuchanie ze… Pączki do rączki to ćwiczenie mające na celu utrwalenie prawidłowej wymowy głoski [cz], doskonalenie czytania ze zrozumieniem, słuchania i wykonywania poleceń zgodnie z usłyszaną instrukcją oraz trening pamięci. Przygotowane zadanie… (4 158)


Książeczka z głoską [sz]Książeczka z głoską [sz] Trzy karty pracy z głoską [sz] w formie książeczek. Książeczki zawierają obrazki z ćwiczoną głoską w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie. Słowa są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej – bez głosek… (3 997)


Gra planszowa z głoską [L]Gra planszowa z głoską [L] Prosta logopedyczna gra planszowa utrwalająca prawidłową wymowę głoski [L] w słowach, we wszystkich pozycjach artykulacyjnych. Zestaw słów jest przygotowany z zachowaniem czystości fonetycznej, bez głosek opozycyjnych (zawierających słowa z głoskami… (3 974)


Logopedyczna gra planszowa - ćwiczenia kinestezji artykulacyjnejLogopedyczna gra planszowa – ćwiczenia… Ćwiczenia kinestezji artykulacyjnej mają na celu usprawnienie umiejętności wykonywania przez aparat artykulacyjny szybkich i precyzyjnych ruchów podczas wymawiania głosek opozycyjnych. Dzięki wielokrotnym powtórkom można tą sprawność wyćwiczyć, wypracować czucie właściwego… (3 966)


Ćwiczenia podniebienia miękkiegoĆwiczenia podniebienia miękkiego Nosowanie, inaczej zwane rynolalią, to jedna z wad wymowy wyodrębnianych w logopedii. Polega na artykułowaniu głosek ustnych w ten sposób, że powietrze wydobywa się nie tylko ustami, ale i nosem.… (3 872)


Ćwiczenia artykulacyjne - karty z obrazkamiĆwiczenia artykulacyjne – karty z obrazkami Ćwiczenia artykulacyjne, przygotowane w formie bogatego zestawu kart z obrazkami wraz z opisem wykonywania zadań. Ćwiczenia służą osiągnięciu optymalnej sprawności artykulacyjnej, pomogą w wypracowaniu pozycji spoczynkowej języka a także przygotują… (3 843)


Gra planszowa z głoską [s]Gra planszowa z głoską [s] Prosta logopedyczna gra planszowa przygotowana z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [s] w nagłosie, śródgłosie i wygłosie wyrazów. Zestaw wyrazowy został przygotowany z zachowaniem czystości fonetycznej, to znaczy bez… (3 761)


Ćwiczenie pionizacji języka- worek pełen niespodzianekĆwiczenie pionizacji języka- worek pełen niespodzianek Worek pełen niespodzianek to zestaw zabaw ćwiczących pionizację języka. W worku są zgromadzone przedmioty, dzięki którym możemy w nieszablonowy sposób potrenować z dzieckiem właściwe ułożenie języka. Oto zawartość mojego worka:… (3 704)


Zakręcone wyścigi – logopedyczna gra planszowa z połączeniem [tr]Zakręcone wyścigi – logopedyczna gra planszowa z… Zakręcone wyścigi to bardzo prosta, logopedyczna gra planszowa dla dwóch uczestników. Gra jest losowa, krótka do przeprowadzenia i bardzo emocjonująca. Została przygotowana w dwóch wersjach: z obrazkami z połączeniem [tr]… (3 646)


Zdania do czytania z głoską [s]Zdania do czytania z głoską [s] Krótkie ale bardzo intensywne zadanie w formie zdań do czytania, przygotowane z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [s]. Ćwiczenie składa się z dwunastu zdań z bardzo bogatym słownictwem do… (3 643)


Kolorowe zadanie z głoską [sz] w nagłosieKolorowe zadanie z głoską [sz] w nagłosie Kolorowe zadanie z głoską [sz] w nagłosie to połączenia dobrze dobranego słownictwa z zadaniem do pokolorowania. Tym razem przygotowałam kartę pracy do głoski [sz] w nagłosie. Zadaniem dziecka jest uzupełnienie… (3 599)


Rymy z głoską [sz]Rymy z głoską [sz] Krótkie, rymowane zadanie z obrazkami zawierającymi w swojej nazwie głoskę [sz] w różnych pozycjach artykulacyjnych. Słowa zostały dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej. Zadanie zostało przygotowane z myślą o utrwalaniu prawidłowej… (3 531)


Logopedyczna gra planszowa - głoski tylnojęzykoweLogopedyczna gra planszowa – głoski tylnojęzykowe Zapraszam do ćwiczeń kinestezji artykulacyjnej w obrębie głosek tylnojęzykowych przygotowanych w formie gry planszowej. Gra zawiera 6 zestawów ćwiczeń: można ją stosować jako zadanie usprawniające podniebienie miękkie przy nosowaniu, element… (3 360)


Gra planszowa - różnicowanie trzech szeregówGra planszowa – różnicowanie trzech szeregów Prosta logopedyczna gra planszowa mająca na celu utrwalenie prawidłowej wymowy głosek z trzech szeregów: ciszącego, syczącego oraz szumiącego. Gra jest świetnym elementem zajęć logopedycznych mających na celu doskonalenie prawidłowej wymowy… (3 347)


Słowniczek zajęciowy - głoska [c]Słowniczek zajęciowy – głoska [c] Materiał słowny do ćwiczenia głoski [c] w wygłosie, nagłosie i śródgłosie wyrazów. Słowa w wygłosie są prezentowane jako pierwsze zgodnie z metodyką wywoływania głoski [c]. Zestaw obejmuje: słowa, połączenia wyrazowe,… (3 320)


Słowniczek zajęciowy - głoska [r]Słowniczek zajęciowy – głoska [r] Materiał słowny do ćwiczenia głoski [r] opracowany z zachowaniem czystości fonetycznej. Przygotowany materiał słowny ułatwia organizację pracy nad nauką prawidłowej wymowy głoski [r], może też posłużyć jako zestaw do ćwiczeń… (3 280)


Ćwiczenia przygotowujące do wywołania głoski [r] - gra planszowaĆwiczenia przygotowujące do wywołania głoski [r]… Ćwiczenia przygotowujące do wywołania głoski [r] opracowane w formie gry planszowej to interesująca alternatywa tradycyjnych ćwiczeń. Gra składa się z planszy - emotki są polami po których poruszają się pionki… (3 273)


Zakręcone wyścigi z głoską [s]Zakręcone wyścigi z głoską [s] Zakręcone wyścigi to bardzo prosta, logopedyczna gra planszowa dla dwóch uczestników. Gra jest losowa, krótka do przeprowadzenia i bardzo emocjonująca. Została przygotowana w trzech wersjach: z obrazkami z głoską [s]… (3 252)


Gra planszowa z głoską [ż]Gra planszowa z głoską [ż] Prosta i bardzo lubiana przez dzieci logopedyczna gra planszowa przygotowana z myślą o utrwalaniu prawidłowej wymowy głoski [ż] w nagłosie i śródgłosie wyrazów. Zestaw słów został dobrany z zachowaniem czystości… (3 234)


Słowniczek zajęciowy - głoska [ż]Słowniczek zajęciowy – głoska [ż] Ostatnia partia materiału językowego, tym razem zestaw zawierający głoskę [ż]. Słowniczek zajęciowy zawiera słowa z głoską [ż] w nagłosie i śródgłosie, połączenia wyrazowe oraz zdania. Zestaw słów jest przygotowany z… (3 223)


Gra planszowa - różnicowanie głosekGra planszowa – różnicowanie głosek Moja ulubiona wersja logopedycznej gry planszowej z obrazkami. Zwiera słowa z głoskami szumiącymi i syczącymi jednocześnie. Dobrze dobrane słownictwo, adekwatne do słów obrazki oraz proste ale zarazem nieoczywiste zasady gry… (3 097)


Logopedyczne krzyżówki obrazkowe - szereg szumiącyLogopedyczne krzyżówki obrazkowe – szereg szumiący Logopedyczne krzyżówki obrazkowe do ćwiczeń głosek z szeregu szumiącego stanowi bogaty zestaw zadań dla dzieci czytających. Składają się z 23 krzyżówek przygotowanych zgodnie z metodyką postępowania logopedycznego, słownictwo zostało dobrane… (3 019)


Kolorowe zadanie z głoską [r]Kolorowe zadanie z głoską [r] Kolorowe zadanie ze zbitkami [fr, wr, sr, śr, szr, źr, chr, mr] to połączenia dobrze dobranego słownictwa z zadaniem do pokolorowania. Prezentuje kolejne karty pracy do głoski [r]. Zadaniem dziecka… (3 014)


Zdania z głoską [ż] - karta pracyZdania z głoską [ż] – karta pracy Żaneta i Jerzy marzą o różnych rzeczach… A największym ich marzeniem jest, by pięknie mówić głoskę [ż]! Dwie karty pracy utrwalające poprawną wymowę głoski [ż] w prostych zdaniach. Zadaniem dziecka… (3 010)


Drabina logopedyczna z głoską [cz]Drabina logopedyczna z głoską [cz] Logopedyczna drabina to trzy gry logopedyczne w tej samej szacie graficznej. Każda z gier zawiera słowa z głoską [cz] w nagłosie, wygłosie i śródgłosie na oddzielnej planszy. Słownictwo dobrane jest… (2 980)


Zdania do czytania [ry]Zdania do czytania [ry] Krótkie zadanie w formie zdań do czytania do utrwalania prawidłowej wymowy głoski [r] przed samogłoską [y]. Sześć zdań z bogatym słownictwem do czytania i uzupełnienia obrazkami. To ćwiczenie sprawdzi się… (2 957)


Logopedyczna drabina z głoską [s]Logopedyczna drabina z głoską [s] Logopedyczna drabina to aż cztery gry logopedyczne w tej samej szacie graficznej. Każda z gier zawiera słowa z głoską [s] w nagłosie, wygłosie, śródgłosie oraz słowa z podwojoną głoską [s]… (2 835)


Logopedyczna drabina z głoską [sz]Logopedyczna drabina z głoską [sz] Logopedyczna drabina to trzy gry logopedyczne w tej samej szacie graficznej. Każda z gier zawiera słowa z głoską [sz] w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie na oddzielnej planszy. Każda pojedyncza plansza… (2 828)


Książeczka z głoską [s]Książeczka z głoską [s] Trzy karty pracy z głoską [s] w formie książeczek. Książeczki zawierają obrazki z ćwiczoną głoską w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie. Słowa są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej – bez głosek… (2 691)


Gra planszowa z głoską [sz] - wersja kolorowaGra planszowa z głoską [sz] – wersja kolorowa Kolorowa wersja znanej i lubianej logopedycznej gry planszowej z głoską [sz] w nagłosie, śródgłosie i wygłosie wyrazów. Gra planszowa z głoską [sz] - wersja kolorowaPobierz Kolorową wersję gry można używać… (2 676)


Biedroneczki są w kropeczki - zadania logiczne z głoską [r]Biedroneczki są w kropeczki – zadania logiczne… Zapraszam do rozwiązania dość trudnego zadania logicznego z biedronkami w roli głównej. W kolejnych zadaniach należy przeczytać instrukcję i zgodnie z nią pokolorować biedroneczki. Jest to ćwiczenie logicznego myślenia, wprawka… (2 668)


Słowniczek zajęciowy - głoska [ś]Słowniczek zajęciowy – głoska [ś] Materiał słowny do ćwiczenia głoski [ś]. Przygotowany zestaw obejmuje: słowa z ćwiczoną głoską w nagłosie, wygłosie i śródgłosie wyrazów, połączenia wyrazowe, zdania oraz krótką rymowankę. Całość materiału została przygotowana z… (2 643)


Logopedyczna drabina - różnicowanie głosekLogopedyczna drabina – różnicowanie głosek Logopedyczna drabina - różnicowanie głosek to cztery gry w jednolitej szacie graficznej zawierające słowa z głoskami: jednocześnie [s] i [sz],słowa z głoskami [c] i [cz],różnicowanie [z] i [ż/rz],różne głoski z… (2 606)


Bajka o koguciku i kurceBajka o koguciku i kurce "Bajka o koguciku i kurce" to bajka ludowa opracowana przez M. Mikutę i opublikowana w książce "Kultura żywego słowa". Można ją stosować jako ćwiczenie wydłużające fazę wydechową między innymi w… (2 595)


Wyścigi z głoską [sz]Wyścigi z głoską [sz] Gra planszowa Wyścigi z polami opatrzonymi obrazkami z głoską [sz] w nagłosie, wygłosie oraz śródgłosie. Słowa są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej – bez głosek opozycyjnych. Zasady gry są tradycyjne… (2 581)


Przesiewowe badanie mowyPrzesiewowe badanie mowy Artykuł przeznaczony jest dla początkujących logopedów pracujących z dziećmi od 3 roku życia. Przesiewowe badanie mowy to wstępne określenie problemu, z jakim boryka się dziecko, mające na celu wytypowanie dzieci… (2 572)


Plan pracy logopedyPlan pracy logopedy Rozpoczynając pracę w zawodzie logopedy w placówce oświatowej należy przygotować kilka istotnych dokumentów. Jednym z nich jest Plan pracy logopedycznej. Ten dokument należy przedłożyć dyrektorowi szkoły/przedszkola na początku września a… (2 538)