Gra planszowa – terapia jąkania

Logopedyczna gra planszowa przygotowana z myślą o starszych dzieciach uczęszczających na terapię logopedyczną ukierunkowaną na pracę nad płynnością mowy. Gra powstała w oparciu o karteczki umieszczone na herbacie popularnej firmy i zamieszczone na nich pytania.

Rozegranie gry nie wymaga wielu przygotowań: wystarczy plansza oraz pionki i kostka do gry.

Reguły: rzut kostką, postawienie pionka na polu, odczytanie pytania i udzielenie na nie odpowiedzi. Na polach oznaczonych metką z nazwą marki herbaty, uczestnicy samodzielnie wymyślają pytania i zadają je współgraczom.

Gra planszowa - terapia jąkania

Rozegranie gry może być etapem pośrednim między swobodną rozmową na zadany temat a prostym udzielaniem odpowiedzi na pytania, z zachowaniem zasad mających na celu zwiększenie płynności mowy [mówienie w wolniejszym tempie, rytmiczne, z gestami… – w zależności od preferencji prowadzącego oraz uczestnika/-ów terapii].

Gra planszowa - terapia jąkania

Grę można zastosować również w czasie utrwalania zdobytych umiejętności poprawnej wymowy głosek, na poznanie się starszych uczestników zajęć grupowych, w momencie kiedy potrzebujemy lepiej poznać lub dowiedzieć się czegoś szczególnego o swoim podopiecznym…

Uwaga: Nie wszystkie pytania znajdujące się na karteczkach są odpowiednie dla dzieci [np.: Powspominajmy najlepszą imprezę] i należy pominąć je na etapie przygotowania planszy.

Obejrzano w sumie 3 539 razy, z czego dzisiaj 1 raz(y).


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę