Połączenia wyrazowe z głoską [sz] – gra

Prosta gra logopedyczna z elementami rywalizacji dla dzieci pracujących nad poprawną wymową głoski [sz] na etapie połączeń wyrazowych. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób, w załączeniu plik do wydrukowania.

Każde z dzieci wycina swoje obrazki wraz z opisującymi je słowami i cyframi. Następnie należy rozciąć kartkę po przerywanych liniach i zagiąć je tak, by było widać jedynie cyfry umieszczone po prawej stronie.

Przebieg gry:

Pierwszy gracz rzuca kostką następnie odgina karteczkę znajdującą się na wyznaczonej cyfrze i czyta znajdujące się tam słowa. Kolejny gracz postępuje analogicznie aż do wyczerpania zapasu cyfr.

Jeśli graczy wyrzuci zdobytą już cyfrę – traci kolejkę. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odkryła wszystkie swoje karteczki.

Połączenia wyrazowe z głoską [sz] - gra

II wariant gry

Początek analogicznie natomiast jeśli gracz wyrzuci jeszcze raz cyfrę którą już ma, musi ponownie przeczytać dane połączenie wyrazowe i pokolorować obrazek. Tym sposobem, intensyfikujemy grę, ponieważ by wygrać, trzeba każdą z cyfr wyrzucić dwukrotnie.

Połączenia wyrazowe z głoską [sz] - gra

Obrazki wraz z podpisami można również wyciąć i wkleić do zeszytu jako materiał wyrazowy do ćwiczenia głoski [sz] w połączeniach wyrazowych.

Proponowana gra jest podobna w założeniach do opisanej w tym artykule gry. Zachęcam gorąco! To jedna z bardziej lubianych przez dzieci gier logopedycznych🙂

Wesołej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Zapraszam też do sklepu domologo, w którym znajdziesz inne pomoce do pracy z głoskami z szeregu szumiącego:)


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę