Połączenia wyrazowe z głoską [sz] – gra

Prosta gra logopedyczna z elementami rywalizacji dla dzieci pracujących nad poprawną wymową głoski [sz] na etapie połączeń wyrazowych. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób, w załączeniu plik do wydrukowania.

Każde z dzieci wycina swoje obrazki wraz z opisującymi je słowami i cyframi. Następnie należy rozciąć kartkę po przerywanych liniach i zagiąć je tak, by było widać jedynie cyfry umieszczone po prawej stronie.

Przebieg gry:

Pierwszy gracz rzuca kostką następnie odgina karteczkę znajdującą się na wyznaczonej cyfrze i czyta znajdujące się tam słowa. Kolejny gracz postępuje analogicznie aż do wyczerpania zapasu cyfr.

Jeśli graczy wyrzuci zdobytą już cyfrę – traci kolejkę. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odkryła wszystkie swoje karteczki.

II wariant gry

Początek analogicznie natomiast jeśli gracz wyrzuci jeszcze raz cyfrę którą już ma, musi ponownie przeczytać dane połączenie wyrazowe i pokolorować obrazek. Tym sposobem, intensyfikujemy grę, ponieważ by wygrać, trzeba każdą z cyfr wyrzucić dwukrotnie.

Obrazki wraz z podpisami można również wyciąć i wkleić do zeszytu jako materiał wyrazowy do ćwiczenia głoski [sz] w połączeniach wyrazowych.

Proponowana gra jest podobna w założeniach do opisanej w tym artykule gry. Zachęcam gorąco! To jedna z bardziej lubianych przez dzieci gier logopedycznych🙂


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:


Ostatnio dodane: