Logopedyczne kółko i krzyżyk – głoska [sz]

Logopedyczne kółko i krzyżyk z głoską [sz] to emocjonująca gra, przesycona dobrze dobranym słownictwem, dająca bardzo intensywne ćwiczenie. Ćwiczenie zawiera 4 plansze z obrazkami z głoską [sz] w nagłosie, wygłosie, śródgłosie wyrazów oraz [sz] w sąsiedztwie spółgłoski i podwojone. Obrazki użyte w zadaniu są dobrane z zachowaniem czystości fonetycznej bez głosek opozycyjnych.

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą plansze z wydrukowanymi obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Zasady gry są tradycyjne: z małą modyfikacją- za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ta osoba, która pierwsza będzie miała swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po ukosie.

Logopedyczne kółko i krzyżyk - głoska [sz]
Logopedyczne kółko i krzyżyk - głoska [sz]

Przygotowany plik jest czarno – biały, dwie strony po dwa zadania na jednej stronie: oszczędzamy tusz i kartki:)

Logopedyczne kółko i krzyżyk - głoska [sz]

Planszę do gry w logopedyczne kółko i krzyżyk można również przygotować dziecku na zajęciach w zeszycie- wtedy dziecko rysuje obrazki a dorosły je podpisuję [robię to, bo po jakimś czasie nie mogę się domyślić, co było na rysunku;)]. Grę rozgrywamy jak powyżej.

Pamiętajmy jednocześnie, że rysowanie czy nawet samo tylko kolorowanie obrazków wpływa pozytywnie na dziecko. Ćwiczenie sprawności manualnej stanowi bowiem istotny element terapii logopedycznej.


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Dodaj komentarz