Książeczka z głoską [dż]

Przygotowując zadania staram się znaleźć takie, w którym uzyskam jak największą liczbę powtórek. Niewiele jest słów zawierających głoskę [dż] ale udało się znaleźć na to sposób. Zobaczcie książeczkę ćwiczącą głoskę [dż] oraz pamięć bezpośrednią.

Materiały: kolorowa kartki na okładkę, dwie białe kartki, ksero obrazków [cztery kopie tych samych obrazków] z książki „Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek sz, ż, cz, dż” G. Krzysztoszek, M. Piszczek, klej, nożyczki, zszywacz, marker lub inny gruby pisak.

Z papieru przygotowujemy książeczkę. Kartki przecinamy na pół, składamy. Na zewnątrz dajemy kolorową okładkę, w środku układamy białe a następnie całość zszywamy zszywaczem biurowym. Gotowa książeczka ma 8 białych kartek i kolorową okładkę.

Na pierwszej stronie naklejamy 3 dowolne obrazki z głoską [dż]. U mnie są to: dżokej, dżungla, dżokejka.

głoska [dż] terapia logopedyczna

Na następnej stronie naklejamy kolejne obrazek, z których jeden jest taki sam jak na poprzedniej stronie. U mnie: dżudoka, dżokejka, dżem.

Kolejna strona i kolejne 3 obrazki. U mnie: dżentelmen, dżem, dżungla.

Zadaniem dziecka jest nazwanie wszystkich obrazków, zapamiętanie ich a następnie powiedzenie, który z nich był na poprzedniej stronie. Moja książeczka ma 8 stron z obrazkami.

Miłej zabawy!


Cześć!
Tu Monika z domologo.pl
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy.
Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę.
Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!

Postaw kawę

Reklama:


Ostatnio dodane: