Sylabowe wyścigi z głoską [ż/rz]

Sylabowe wyścigi to małe i przyjemne ćwiczenie prawidłowej wymowy głoski [ż/rz] w sylabach otwartych, mające na celu automatyzację ćwiczonej głoski. Do przeprowadzenia zadania potrzebne będą dwie kostki do gry: jedna tradycyjna z oczkami i druga, z kolorowymi polami, kredki, nożyczki oraz klej. Kolorową kostkę można znaleźć na przykład w grach: „Tęcza” oraz „Figuraki” firmy Granna.

Każdy z uczestników zabawy rzuca kolejno dwiema kostkami na raz. Kostki oznaczają kolor kredki i kolumnę w jakiej należy zapisać sylabę. Wygrywa ta sylaba, która jako pierwsza będzie miała wszystkie pola wypełnione. Nad nią naklejamy koronę! Oczywiście, za każdym razem ćwiczymy prawidłową wymowę głoski [ż/rz], przy zapisywaniu sylab. Dodatkowo, w każdej kolumnie dodane są obrazki, których nazwy zaczynają się od ćwiczonych sylab.

Każda z kart pracy opatrzona jest krótką instrukcją oraz zawiera nazwy zamieszczonych na niej obrazków.

W trakcie ćwiczeń, dzieciom tak się spodobały wybory najlepszej sylaby, że postanowiły oznaczać również II i III miejsce. To pozwoliło nam na jeszcze więcej powtórzeń sylab w świetnej atmosferze zabawy!

Taką tabelkę można również własnoręcznie narysować w zeszycie dziecka i zapisać sylaby lub słowa nad którymi aktualnie pracujecie. Można również użyć tylko jednej kostki z liczbą oczek.

Zobacz też Sylabowe wyścigi z innymi głoskami!

Dobrej zabawy i owocnych ćwiczeń!Cześć!
Tu Monika z domologo.pl.
W tworzenie strony i pomocy logopedycznych wkładam wiele serca i pracy. Staram się, by zamieszczane materiały były wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Serdecznie dziękuję!


Postaw mi kawę

Dodaj komentarz